TRANSFERY: Śląsk znalazł bramkarza w I lidze?

17.06.2022 (10:00) | Karol Bugajski
uploads/images/2022/4/druzynakot_6254186f04ab0.jpg

fot.: Paweł Kot

Niewykluczone, że czwartym zawodnikiem, który wzmocni Śląsk w letnim okienku będzie dobry znajomy trenera Ivana Djurdjevicia. Po rozstaniu z Matusem Putnockim pozyskanie konkurenta dla Michała Szromnika wydaje się niezbędne. 

Jak poinformował Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl nowym bramkarzem Śląska ma zostać Rafał Leszczyński, który od początku 2021 roku jest zawodnikiem pierwszoligowego Chrobrego Głogów. W poprzednim sezonie wystąpił od początku do końca we wszystkich 36 ligowych meczach (łącznie z barażami) drużyny prowadzonej przez Ivana Djurdjevicia, a marzenia o awansie do ekstraklasy musiał porzucić dopiero po golu na 2:3 w końcówce dogrywki na stadionie Korony Kielce. Według medialnych doniesień, Śląsk miałby zapłacić za Leszczyńskiego 100 tysięcy złotych, a dla 30-latka byłby to powrót do ekstraklasy po krótkim epizodzie w Podbeskidziu Bielsko-Biała jesienią 2020 roku. Co ciekawe, w przeszłości nieoczekiwanie zadebiutował nawet w reprezentacji Polski po powołaniu od Adama Nawałki.

- Rafał to doświadczony zawodnik, w I lidze pokazał wysoki poziom, miał 18 czystych kont. Poza nim jest jeszcze dwóch innych kandydatów. Na pewno potrzebujemy bramkarza, choć mamy młodych, jak Józef Burta –

- mówił pytany o bramkarzy podczas środowej, pierwszej konferencji prasowej w roli trenera wrocławian Ivan Djurdjević.

Gdyby Leszczyński podpisał kontrakt ze Śląskiem, byłby czwartym letnim nabytkiem klubu z Oporowskiej po Martinie Konczkowskim, Michale Rzuchowskim oraz Jakubie Lutostańskim. Tego, że wzmocnienie obsady bramki przez zielono-biało-czerwonych jest prawdopodobne, należało się spodziewać po niedzielnym komunikacie o nieprzedłużeniu kontraktu z Matusem Putnockim. Forma Michała Szromnika, szczególnie w drugiej części minionych rozgrywek, również pozostawiała dużo do życzenia, więc ewentualne pozyskanie dobrze znanego przez trenera Djurdjevicia bramkarza byłoby korzystną informacją. Niewykluczone za to, że fiaskiem skończą się natomiast próby pozyskania czeskiego obrońcy Mateja Hanouska ze zdegradowanej Wisły Kraków. Według doniesień portalu Meczyki, zawodnik zaczął rozważać inne opcje, a jego przenosiny do Wrocławia stanęły pod znakiem zapytania.

ZOBACZ też: Co wyrośnie, jak nie dodasz Mąki? (PODCAST)