TRANSFERY: Ze Śląska do Legii i z powrotem?

01.07.2022 (06:00) | Karol Bugajski
uploads/images/2019/12/0K2A1583_5d8a89dbd6a99_5e0000ccbb722.jpg

fot.: Mateusz Porzucek

To mógłby być jeden z bardziej zaskakujących powrotów do Wrocławia w ostatnich sezonach. Według pojawiających się spekulacji, jednym z kandydatów do gry w Śląsku jest zawodnik, który miał okazję współpracować z Vitezslavem Lavicką. 

Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami pojawiającymi się w mediach społecznościowych, wrocławianie w letnim okienku ciągle szukają lewego obrońcy, a jednym z kandydatów do wzmocnienia Śląska może być Mateusz Hołownia. 24-letni zawodnik właśnie rozstał się z Legią Warszawa po wygaśnięciu kontraktu, a w przeszłości występował między innymi w Ruchu Chorzów czy Wiśle Kraków. W jego CV znalazł się także zespół z Wrocławia, którego barwy reprezentował przez cały 2019 rok, czyli w pierwszym okresie pracy trenera Vitezslava Lavicki – najpierw w trudnej walce o utrzymanie i później, gdy udało się dołączyć do czołówki tabeli. Hołownia do Śląska, podobnie jak zimą 2020 roku na Reymonta, był wypożyczony z Legii, a po tych doświadczeniach zaczął dostawać więcej szans w ekipie z Łazienkowskiej. Gdyby podpisał kontrakt we Wrocławiu, byłby szóstym zawodnikiem zakontraktowanym w międzyrozgrywkowej przerwie.

W rozgrywkach 2020/2021 Hołownia w Legii cieszył się z mistrzostwa Polski, zaś w minionym sezonie zdobył pierwszą ekstraklasową bramkę w grudniowej rywalizacji z Zagłębiem Lubin (4:0). W dwóch poprzednich sezonach na ligowych boiskach rozegrał odpowiednio dziewięć i dziesięć spotkań, jednak swój dorobek wzbogacał także o mecze w europejskich pucharach oraz Pucharze Polski. Dotychczasowe doświadczenie 24-latka w Śląsku stanowi czternaście oficjalnych spotkań, warto jednak również pamiętać, że w czasach swojej gry we Wrocławiu cieszył się statusem młodzieżowca, co stanowiło istotny atut w razie braku możliwości skorzystania z Przemysława Płachety. Nazwisko Hołowni jest kolejnym, które pojawiło się w kontekście drużyny trenera Ivana Djurdjevicia na przełomie czerwca i lipca – w czwartek pisaliśmy, że blisko może być zakontraktowanie Stefana Savicia, który z końcem miesiąca pożegnał się z Wisłą Kraków, wcześniej media donosiły też o spodziewanym przyjeździe na testy medyczne młodzieżowca Olafa Kobackiego z pierwszoligowej Arki Gdynia.

ZOBACZ też: TRANSFERY: Spadł z ekstraklasy, trafi do Śląska?

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.