TRANSFERY: Ze spadkowicza do Śląska?

14.06.2022 (12:00) | Karol Bugajski
uploads/images/2022/6/savić_62a7778c10466.jpg

fot.: Paweł Kot

Po zakontraktowaniu trzech nowych zawodników, klub z Oporowskiej rozgląda się za kolejnymi wzmocnieniami. Według medialnych spekulacji, na celowniku może być zawodnik zdegradowanej z ekstraklasy Wisły Kraków. 

Według nieoficjalnych informacji pojawiających się w mediach społecznościowych, Śląsk Wrocław może być zainteresowany pozyskaniem ofensywnego pomocnika Stefana Savicia. Austriak od początku sezonu 2020/2021 występował w Wiśle Kraków, z którą w ubiegłym miesiącu spadł z ekstraklasy, a jego kontrakt obowiązuje tylko do 30 czerwca. Savić przed transferem do Polski występował w Słowenii, Holandii, Chorwacji oraz kilku klubach ze swojego kraju – na początku kariery zdobył nawet mistrzostwo Austrii z FC Salzburg. 28-latek w naszej najwyższej klasie rozgrywkowej zagrał dotychczas 52 mecze, a jego bilans stanowi pięć bramek oraz osiem asyst. Krótko po zakończeniu sezonu spekulowało się, że z Reymonta do Śląska może trafić także Marko Poletanović, on jednak podpisał już kontrakt z Zagłębiem Lubin.

Co ciekawe, to właśnie Savić w przedostatniej kolejce minionego sezonu był blisko mocnego skomplikowania sytuacji walczących o utrzymanie wrocławian, bo to jego bramka dawała Wiśle Kraków prowadzenie 2:0 w kluczowym meczu z Radomiakiem. Skończyło się jednak 2:4, co sprawiło, że drużyna Jerzego Brzęczka jeszcze tego samego dnia straciła szanse na przetrwanie, a teraz przechodzi prawdziwą rewolucję kadrową. We Wrocławiu również jest ciekawie, a od zakończenia sezonu zakontraktowano już trzech zawodników. Kontrakty podpisali kolejno Martin Konczkowski, Michał Rzuchowski oraz Jakub Lutostański, w tym tygodniu spodziewana jest także pierwsza konferencja prasowa nowego trenera Ivana Djurdjevicia. Pierwszy ligowy mecz Śląska po letniej przerwie odbędzie się w weekend 16 – 17 lipca na stadionie w Lubinie.

ZOBACZ też: OFICJALNIE: Piasecki odchodzi do Rakowa

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.