TRANSFERY: Serb wzmocni środek pola?

30.05.2022 (06:00) | Karol Bugajski
uploads/images/2022/5/poletanovic_6293a627cea48.jpg

fot.: Paweł Kot

Początek tygodnia przynosi kolejne spekulacje dotyczące ewentualnych transferów do Śląska Wrocław. Klub z Oporowskiej miałby być zainteresowany zawodnikiem, którego w ekstraklasie oglądaliśmy już w trzech zespołach. 

Jak wynika z pojawiających się w mediach społecznościowych nieoficjalnych informacji, Śląsk Wrocław rozmawia z 28-letnim serbskim pomocnikiem Marko Poletanoviciem. Zawodnik jest znany kibicom ekstraklasy, bo w naszym kraju występuje nieprzerwanie od sezonu 2018/2019, a w jego CV znajdowały się kolejno Jagiellonia Białystok, Raków Częstochowa i Wisła Kraków. Poletanović pod Wawel trafił już po rozpoczęciu rundy wiosennej minionych rozgrywek, jednak od razu stał się jedną z najważniejszych postaci zespołu prowadzonego przez Jerzego Brzęczka. Jego kontrakt przy Reymonta obowiązuje do końca czerwca 2024 roku, jednak można się spodziewać, że po spadku o pozyskanie Serba będzie łatwiej. Śląsk nie jest jedynym zawodnikiem interesującym się Poletanoviciem, bo jeszcze przed weekendem pojawiały się doniesienia, że duże szanse na jego zatrudnienie ma Lechia Gdańsk.

Pozyskanie 28-latka przez wrocławian mogłoby wnieść dużo jakości do środka pola, tym bardziej, że ten doświadczenie wcześniej zdobywał już w Belgii czy Rosji. Plotki dotyczące ewentualnego transferu Poletanovicia na Oporowską to nie pierwsze transferowe doniesienia pojawiające się tego lata wokół Śląska. W piątek informowaliśmy, że zielono-biało-czerwoni mogą pozyskać Martina Konczkowskiego z Piasta Gliwice, a więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ. Ciągle niewyjaśniona pozostaje natomiast kwestia trenera, który przejąłby zespół po ubiegłotygodniowym rozstaniu z Piotrem Tworkiem. Głośno mówi się o możliwości współpracy z Marcinem Broszem, ten jednak na początku czerwca skupiony będzie na obowiązkach selekcjonera reprezentacji Polski U-18. Gdyby miał podpisać kontrakt ze Śląskiem, prezentacja mogłaby się odbyć prawdopodobnie dopiero w okolicach 10 czerwca.

ZOBACZ też: Dokąd zmierzasz, Śląsku? (DYSKUSJA NA ŻYWO)