Trzy nowe nazwiska na obozie przygotowawczym

26.05.2021 (06:00) | Jakub Luberda
uploads/images/2021/3/mlodyt_60642b8307447.jpg

fot.: Krystyna Pączkowska/slaskwroclaw.pl

Jak udało nam się dowiedzieć, trzech zawodników, występujących do tej pory w rezerwach Śląska Wrocław, zakończy wcześniej wciąż trwający drugoligowy sezon. Piłkarze mają odpocząć przed obozem przygotowawczym pierwszej drużyny, w którym wezmą udział. 

21-letni napastnik Sebastian Bergier i ofensywny pomocnik Adrian Łyszczarz oraz 18-letni defensywny pomocnik Adrian Bukowski, są pierwszoplanowymi postaciami rezerw. Drugi zespół Śląska, trapiony problemami kadrowymi, ma za sobą kolejną całkiem udaną rundę. W obliczu licznych kontuzji oraz absencji (szczególnie w defensywie) zajmowane obecnie 9. miejsce i zgromadzenie 46 punktów w ligowej tabeli należy traktować jako zdecydowany sukces. Poniżej prezentujemy statystyki zawodników rezerw powołanych na obóz przygotowawczy:

  • Sebastian Bergier - 29 spotkań, 2394 minut, 20 goli, 5 asyst
  • Adrian Łyszczarz - 26 spotkań, 1844 minut, 7 goli, 8 asyst
  • Adrian Bukowski - 16 spotkań, 1110 minut, 1 gol

Wymieniona wyżej trójka będzie miała okazję pożegnać się z kolegami z zespołu już w najbliższą sobotę. To właśnie wtedy Śląsk II Wrocław podejmie na stadionie przy ulicy Oporowskiej zawodników Znicza Pruszków. Spotkanie odbędzie się z udziałem publiczności, więc jest to jednocześnie ostatnia okazja, aby zobaczyć omawiany tercet w akcji w tym sezonie. 

Zaproszenie trzech młodych zawodników na obóz przygotowawczy jest kolejną oznaką owocnej współpracy trenera Jacka Magiery z drugą drużyną Śląska. Były trener Legii Warszawa od początku swojej przygody we Wrocławiu stawia na nieoczywiste nazwiska, co może tylko jeszcze bardziej motywować zawodników występujących w II lidze. Historia Konrada Poprawy pokazała nam, że Magiera bacznie przygląda się podopiecznym Piotra Jawnego i jest w stanie hojnie wynagrodzić młodych piłkarzy za ciężką pracę. Oprócz Poprawy w pierwszym zespole zdążył zaistnieć również Szymon Lewkot. Ostatnio nowym kontraktem nagrodzony został również Olivier Wypart.

 

Kitesurfing na Helu - ciekawy sposób na aktywne wakacje

ZOBACZ też: Nowy kontrakt dla Wyparta

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.