Utalentowany nastolatek z profesjonalnym kontraktem

22.10.2021 (17:09) | Kacper Rudzik
uploads/images/2021/10/obraz_2021-10-22_170812_6172d3e59df64.png

fot.: slaskwroclaw.pl

Śląsk Wrocław ogłosił, że Karol Borys podpisał swoją pierwszą profesjonalną umowę z wrocławskim klubem. 15-letni pomocnik podpisał kontrakt, który będzie obowiązywał do lata 2023 roku z możliwością przedłużenia o kolejny sezon. 

Wychowanek Czarnych Otmuchów jest związany z akademią Śląska Wrocław od 2013 roku, kiedy rozpoczął treningi pod okiem wrocławskich trenerów. Na co dzień gra w zespole Centralnej Ligi Juniorów U-18, gdzie występuje na pozycji pomocnika, ale jest także powoływany do młodzieżowych kadr reprezentacji Polski. Na dzisiejszej konferencji prasowej na temat tego zawodnika także wypowiedział się trener Jacek Magiera:

Karol Borys był już dwa razy zaproszony na treningi z pierwszym zespołem i pojechał z nami na sparing do Lipska, zagrał tam siedem minut, ale chcemy go wkomponować w ten zespół, aby poznał też specyfikę gry w seniorach. Natomiast nie oszukujmy się, to jest zawodnik za chwilę dopiero 16-letni. Ja miałem 16 lat i trzy miesiące, jak zadebiutowałem w seniorach, ale kiedyś było trochę inaczej. Będziemy mu się przyglądać, bo to jest zdolny zawodnik. Jeżeli zobaczymy, że to jest ten czas, aby zadebiutował w ekstraklasie, dla mnie nie ma problemu, że ma 16 lat i tak dalej.

W obecnie trwających rozgrywkach CLJ U-18 rozegrał 7 spotkań, w których zaliczył po bramce i asyście. Tak podpisanie kontraktu skomentował dla oficjalnej strony Śląska Wrocław sam zainteresowany:

Śląsk Wrocław to dla mnie wyjątkowy klub i jestem bardzo dumny, że podpisałem z nim kontrakt. Wiem, że przede mną jeszcze dużo pracy, by wejść na mój wymarzony poziom. W Śląsku mogę trenować z bardzo dobrymi trenerami oraz zawodnikami, co na pewno będzie pomagać w rozwoju moich umiejętności.

ZOBACZ też: Gwiazda Wisły Kraków pod lupą eksperta: Yaw Yeboah

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.