W mediach o Śląsku: Hiszpański goleador się nie zatrzymuje

04.09.2023 (15:00) | Krzysztof Rakowicz
uploads/images/2023/9/WI5_8242_64f471e73a84f_64f475bd34bac.jpg

fot.: Marta Lipnicka

Śląsk wygrał czwarty mecz z rzędu i przez chwilę był liderem ekstraklasy, chociaż na ten moment ma tyle samo punktów co pierwsza w tabeli Legia Warszawa. Co dziennikarze piszą o meczu WKS-u z Jagiellonią? 

Przegląd Sportowy: Śląsk odebrał Jagiellonii pozycję lidera. Mecz na szczycie nie zawiódł

"Śląsk Wrocław pokonał Jagiellonię Białystok 2:1 i pozbawił ją pozycji lidera. Od meczu Legii Warszawa z Widzewem Łódź będzie jednak zależeć, czy na szczycie tabeli utrzymają się piłkarze z Dolnego Śląska. Bohaterem spotkania był autor dwóch bramek - Erik Exposito."

Weszło: To już nie są „Ciumcioki”. Exposito jak ligowy Superman

"Śląsk wygrał czwarte spotkanie z rzędu i przynajmniej do dzisiejszego meczu Legia – Widzew (17.30), wrocławianie będą na szczycie ekstraklasy. Dziś pokonali dotychczasowego lidera – Jagiellonię Białystok 2:1. Kolejne kapitalne zawody rozegrał Erik Exposito, który ustrzelił dublet."

WP Sportowe Fakty: Wrocław ma swojego bohatera! Trzy gole w meczu Śląsk - Jagiellonia

"Największą gwiazdą Śląska Wrocław jest niewątpliwie Erik Exposito, który udowodnił to w meczu z Jagiellonią Białystok. Hiszpański napastnik może mówić o kapitalnej niedzieli - sam strzelił dwa dole, a jego zespół wygrał i awansował na pozycję lidera."

TVP Sport: Sensacyjny lider PKO BP Ekstraklasy! Erik Exposito zapewnił Śląskowi Wrocław zwycięstwo nad Jagiellonią

"W taki scenariusz przed sezonem mało kto wierzył. Walczący w dwóch ostatnich sezonach o utrzymanie Śląsk Wrocław objął prowadzenie w tabeli ekstraklasy. W meczu na szczycie pokonał Jagiellonię Białystok 2:1 (0:0) po dwóch golach niezawodnego Erika Exposito."

Interia Sport: Dwa rzuty karne w meczu na szczycie. Sensacyjny lider!

"Piłkarze Śląska Wrocław i Jagiellonii Białystok drugą połową wynagrodzili kibicom słabą pierwszą część meczu. Po zmianie padły trzy bramki, a sędzia Paweł Malec dwukrotnie wskazał na rzut karny. Wrocławianie wygrali w meczu na szczycie 2:1 i są nowym liderem ekstraklasy! Bohater spotkania? Erik Exposito, autor dwóch zwycięskich trafień."

Gazeta Wrocławska: Hiszpański goleador się nie zatrzymuje, Śląsk liderem!

"Śląsk Wrocław wygrał z Jagiellonią Białystok 2:1 w meczu 7. kolejki ekstraklasy. Obie bramki dla WKS-u zdobył niezawodny Erik Exposito, a dla Jagielloni trafił Bartłomiej Wdowik, który wykorzystał rzut karny. Śląsk po tym meczu awansował na fotel lidera ekstraklasy, a Expósito został samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców."

ZOBACZ też: Magiera: Zawsze widziałem w Eriku duży potencjał

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.