W mediach o Śląsku: Na mistrza Polski jeszcze poczekamy

19.05.2024 (16:00) | Krzysztof Rakowicz
uploads/images/2024/5/kapitan_664900f875cb0.jpg

fot.: Mateusz Porzucek

Śląsk w sobotnie popołudnie zagwarantował sobie srebrny medal mistrzostw Polski za sezon 2023/2024, a wciąż pozostaje w walce o najwyższą pulę. To wszystko za sprawą wygranej 2:0 z Radomiakiem Radom. Co media piszą o tej wyjątkowej chwili? 

Śląsknet: WKS zagwarantował sobie medale

"Śląsk w sobotę o 17:30 podejmował Radomiak przy akompaniamencie zapełnionej po ostatnie siedzenie Tarczyński Areny. WKS wygrał z gośćmi z Radomia 2:0 i zapewnił sobie tym samym jeden z medali za ten sezon."

TVP Sport: Na mistrza Polski jeszcze poczekamy. Zwycięska seria Śląska Wrocław trwa

"Śląsk Wrocław nie powiedział ostatniego słowa w walce o mistrzostwo Polski. Drużyna Jacka Magiery wygrała na własnym stadionie z Radomiakiem Radom 2:0 i wskoczyła na fotel lidera Ekstraklasy. Może je jeszcze stracić w sobotę, jeżeli Jagiellonia Białystok wywiezie przynajmniej punkt z Gliwic."

Sport.pl: Stało się! Oto trzeci polski klub, który zagra w europejskich pucharach

"13 sierpnia 2023 roku Jehor Macenko zapewnił trzecioligowym rezerwom Śląska Wrocław wygraną z Cariną Gubin. 279 dni po tych wydarzeniach - już w pierwszej drużynie - zapewnił zwycięstwo z Radomiakiem. To trzy punkty, które sprawiają, że WKS - dołączył do Jagiellonii Białystok i Wisły Kraków - i w przyszłym sezonie zagra w europejskich pucharach."

Przegląd Sportowy: Śląsk wygrywa kluczowy mecz i wciąż walczy o mistrzostwo!

"Zawodnicy Śląska Wrocław zapewnili sobie wicemistrzostwo Polski, a wciąż mogą sprawić psikusa Jagiellonii Białystok i sięgnąć po mistrzowski tytuł. Zespół Jacka Magiery pokonał 2:0 Radomiak Radom w spotkaniu 33. kolejki Ekstraklasy. A ozdobą meczu była bramka Matiasa Nahuela, która może kandydować do miana bramki sezonu."

Weszło: Śląsk nie narobił w galoty i ma już co najmniej srebrny medal!

"Czy Śląsk Wrocław nie narobi w galoty? Oto pytanie, z jakim zasiedliśmy do pierwszego z sobotnich meczów o mistrzostwo Polski. Odpowiedź brzmi: nie narobił. Podopieczni Jacka Magiery zrobili swoje, zagrali cierpliwie i przekonująco, zgarnęli trzy punkty, przeskoczyli Jagiellonię (ta zaczyna swój mecz o 20:00) i czekają na rozwój wydarzeń. I cokolwiek się wydarzy jeszcze w tym sezonie, mają już w kieszeni co najmniej srebrny medal."

Fakt: Śląsk nie odpuszcza walki o mistrzostwo. Będą emocje w ostatniej kolejce Ekstraklasy

"Śląsk nie odpuszcza walki o mistrzostwo. W przedostatniej kolejce rozgrywek ekstraklasy wrocławianie pokonali przed własną publicznością zespół Radomiaka Radom. Zespół prowadzony przez trenera Jacka Magierę awansował na pierwszej miejsce w tabeli. Strata Jagiellonii, która w sobotę gra w Gliwicach z Piastem, wynosi punkt."

Gazeta Wrocławska: Wicemistrzostwo już pewne, ale Śląsk zmierza po tytuł!

"Śląsk Wrocław jest już co najmniej wicemistrzem Polski! WKS pokonał przed własną publicznością Radomiak Radom 2:0 w 33. kolejce i - przynajmniej na kilka godzin - wrócił na fotel lidera Ekstraklasy!"

ZOBACZ też: Magiera: To wyjątkowa chwila

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.