W mediach o Śląsku: Piłkarze Śląska piszą historię

24.09.2023 (06:00) | Krzysztof Rakowicz
uploads/images/2023/9/foto40_650f406d4b0df_650f439bb315d.jpg

fot.: Rafał Sawicki

Śląsk Wrocław wygrał szósty mecz z rzędu, tym razem z Piastem Gliwice (1:0). Rzućmy okiem na to, co dziennikarze piszą po tym spotkaniu. 

Przegląd Sportowy: Pięć minut wstrząsnęło Piastem w starciu z liderem Ekstraklasy! Katastrofa

"Śląsk Wrocław wygrał szóste spotkanie w sezonie i umocnił się na pozycji lidera ekstraklasy! Grający w osłabieniu przez całą drugą połowę Piast Gliwice walczył do końca, ale ostatecznie przegrał 0:1 po przepięknym golu Matiasa Nahuela."

Weszło: Śląsk wygrywa, a Exposito mógł zaklepać koronę króla strzelców. Ale nie chciał

"Śląsk nie może o sobie powiedzieć, że z Puszczą, czy teraz z Piastem zagrał dwa wybitne spotkania, bo po prawdzie spokojnie mógł zgubić punkty, ale cóż: na końcu ich nie zgubił. Kibice są szczęśliwi, piłkarze są szczęśliwi, trener jest szczęśliwy, panuje jedno, wielkie uszczęśliwienie, by przerobić na PG13 wypowiedź Janukiewicza."

WP Sportowe Fakty: Piłkarze Śląska piszą historię! Tego we Wrocławiu jeszcze nie było

"W sobotę Śląsk Wrocław stanął przed szansą wygrania szóstego meczu z rzędu i pobicia klubowego rekordu! Tak też się stało - zespół Jacka Magiery pokonał Piasta Gliwice 1:0. Końcówka spotkania była po prostu nieprawdopodobna."

TVP Sport: VAR znowu nie mógł pomóc! Osłabiony czerwoną kartką Piast przegrał ze Śląskiem

"Bardzo kontrowersyjne jest zdarzenie, po którym sędzia Bartosz Frankowski pokazał Arkadiuszowi Pyrce drugą żółtą kartkę i w efekcie czerwoną. VAR nie mógł w tej sytuacji interweniować, więc arbiter główny niestety nie mógł zobaczyć powtórek wideo. Od 45. minuty Piast Gliwice grał we Wrocławiu w osłabieniu i przegrał ze Śląskiem 0:1."

Interia Sport: Zwycięska seria Śląska trwa. To już szóste z rzędu zwycięstwo wrocławian

"Śląsk Wrocław kontynuuje swoją zwycięską passę. W 9. kolejce ekstraklasy wrocławianie odnieśli na własnym boisku skromne zwycięstwo nad Piastem Gliwice 1:0, a bohaterem kibiców został Matias Nahuel Leiva, który jeszcze w pierwszej połowie zdobył jedyną bramkę. W końcówce meczu Śląsk mógł podwyższyć wygraną, ale Erik Exposito nie wykorzystał rzutu karnego trafiając w poprzeczkę bramki Piasta."

Gazeta Wrocławska: Bomba Leivy na wagę zwycięstwa, Śląsk wciąż liderem!

"Śląsk Wrocław wygrał z Piastem Gliwice 1:0 w 9. kolejce ekstraklasy. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył pod koniec pierwszej połowy Matias Nahuel Leiva, popisując się kapitalnym uderzeniem zza pola karnego. Śląsk całą drugą połowę grał w przewadze jednego zawodnika, a w samej końcówce Erik Expósito nie wykorzystał rzutu karnego."

Wrocławskie Fakty: Śląsk wygrywa po raz szósty z rzędu i pozostaje liderem! Piękny gol Nahuela

"W meczu 9. kolejki ekstraklasy Śląsk Wrocław pokonał Piasta Gliwice 1:0. Jedynego gola w spotkaniu strzelił Nahuel. Wrocławianie pozostają na pozycji lidera. W doliczonym czasie gry rzutu karnego nie wykorzystał Erik Expósito."

ZOBACZ też: Magiera: Chcemy więcej