W mediach o Śląsku: Wielkie kontrowersje w Wielką Sobotę

31.03.2024 (06:00) | Krzysztof Rakowicz
uploads/images/2024/3/433697812_729821785806853_6695448657765315375_n_6608a294c42bc.jpg

fot.: Mateusz Porzucek

Po meczu Piast Gliwice 2:2 Śląsk Wrocław, zaglądamy do mediów, by sprawdzić, co dziennikarze piszą o tym spotkaniu. 

Śląsknet: Szczęście było blisko

"W 26. kolejce Ekstraklasy Śląsk Wrocław zremisował na wyjeździe z Piatem Gliwice 2:2 (0:0). Gole dla wrocławian strzelili Erik Exposito i Petr Schwarz, dla gospodarzy trafiali Jorge Felix i Patryk Dziczek. Na stadionie w Gliwicach pojawiła duża grupa kibiców Śląska – około 1500 fanów."

Przegląd Sportowy: Do przerwy nudy, a potem?! Cztery gole i zwroty akcji w Gliwicach

"Trwa zła seria Śląska Wrocław. Przerwa na mecze kadry mu nie pomogła, tylko zremisował z Piastem Gliwice 2:2. Śląsk traci już cztery punkty do prowadzącej Jagiellonii. Jedynym plusem dla wrocławian jest przełamanie lidera klasyfikacji strzelców Ekstraklasy Erika Exposito, który zdobył wiosną pierwszą bramkę, tyle że z karnego."

Weszło: Świąteczne zaskoczenie: Exposito naprawdę nam się podobał

"Rewelacja jesieni, Jagiellonia Białystok, naprężyła dziś muskuły w meczu z ŁKS-em i przewiozła go sześcioma bramkami. Inna z rewelacji jesieni, Śląsk Wrocław, przyjechała po 0:0 do Gliwic. To są właśnie te słynne detale, które sprawiają, że to ekipa z Podlasia jest dziś faworytem do mistrzostwa Polski, a nie WKS. Drużynie Jacka Magiery musimy jednak mimo wszystko pogratulować – swój cel osiągnęła. Wprawdzie nie wywiozła 0:0, a 2:2, ale dla liczby punktów w ligowej tabeli to przecież bez różnicy. Piast z kolei ewidentnie chce się wmieszać do walki o utrzymanie. I jeśli obrał to sobie za cel, to jemu też należą się gratulacje."

Meczyki: Śląsk Wrocław znów zatrzymany! Trwa kryzys ekipy Magiery

"Śląsk Wrocław zremisował z Piastem Gliwice 2:2 (0:0)! Liderująca Jagiellonia z pewnością się cieszy, udało się bowiem powiększyć przewagę nad bezpośrednimi rywalami."

TVP Sport: Jagiellonia ucieka. Wicelider Ekstraklasy znów bez wygranej

"Śląsk Wrocław w trzecim meczu z rzędu nie odniósł zwycięstwa. Wicelider Ekstraklasy tym razem zgubił punkty w Gliwicach, remisując z Piastem 2:2 (0:0). Wszystkie gole padły po przerwie, a jedno z trafień zaliczył Exposito, który przełamał się po ponad trzech miesiącach bez gola."

Interia Sport: Błąd Marciniaka i grad bramek. Tak Śląsk nie wygra mistrzostwa

"W trzecim sobotnim meczu 26. kolejki Piast Gliwice podejmował u siebie Śląsk Wrocław. Rzecz jasna faworytami byli goście, którzy rywalizują z Jagiellonią Białystok o zwycięstwo w Ekstraklasie. Mimo że pierwsza połowa nie należała do zbyt widowiskowych, to piłkarze zrekompensowali to kibicom w drugiej, pełnej bramek. Ostatecznie doszło do podziału punktów, co dla ekipy Jacka Magiery jest sporym rozczarowaniem."

Gazeta Wrocławska: Wielkie kontrowersje w Wielką Sobotę

"Śląsk Wrocław zremisował z Piastem Gliwice 2:2 w meczu 26. kolejki Ekstraklasy. W Gliwicach przełamał się Erik Exposito, który zdobył gola i zaliczył asystę, ale wrocławianie stracili dwie bramki po rzutach rożnych i na Dolny Śląsk wracają z jednym punktem."

ZOBACZ też: Magiera: Bejger musi wygrywać pojedynki, jeśli chce grać w Europie

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.