W mediach o Śląsku: Wrocław znów miastem lidera!

01.10.2023 (10:00) | Krzysztof Rakowicz
uploads/images/2023/10/383058823_1239346953398300_8020860488102172135_n_6518b6ab5e0e8.jpg

fot.: Rafał Sawicki

Po siódmym ligowym zwycięstwie z rzędu zaglądamy do medialnych relacji. Na co dziennikarze zwracają uwagę po meczu Warta 0:1 Śląsk? 

Przegląd Sportowy: Kapitalna passa Śląska Wrocław trwa! Znów jest liderem. Ale musiał drżeć

"Śląsk Wrocław pokonał Wartę Poznań 1:0 w 10. kolejce ekstraklasy. W drugiej połowie to Zieloni prezentowali się znacznie lepiej i mocno walczyli o zdobycie bramki na wagę remisu, ale mimo wielu prób, nie udało im się przełamać defensywy gości. Ci mieli sporo szczęścia, bo w końcówce rzutu karnego nie wykorzystał Kajetan Szmyt."

Weszło: Pomocna dłoń

"Siedem zwycięstw z rzędu w ligowych rozgrywkach robi wrażenie bez względu na to, czy jesteś Legią Warszawa, Rakowem Częstochowa czy Lechem Poznań. Ale jeszcze większe wrażenie robi, gdy jesteś Śląskiem Wrocław. Tym samym, który dopiero co bił się o utrzymanie; tym samym, który latem mógł drżeć, bo kiedy chciano wyrwać mu Erika Exposito, uzupełnień szukano w graciarni, licząc na to, że na nogi uda się postawić paru zakurzonych gości."

TVP Sport: Śląsk Wrocław z siódmą wygraną z rzędu. Zespół Jacka Magiery wrócił na fotel lidera

"Trwa znakomita seria zwycięstw Śląska Wrocław. Drużyna Jacka Magiery pokonała na wyjeździe Wartę Poznań 1:0 i powróciła na fotel lidera ekstraklasy. W końcówce spotkania gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego."

Sport.pl: Tylko jeden gol, a jaki ważny! Ekstraklasa znów ma nowego lidera

"Śląsk Wrocław wygrał po raz siódmy z rzędu w lidze i wrócił na fotel lidera ekstraklasy! Piłkarze Jacka Magiery pokonali tym razem na wyjeździe Wartę Poznań 1:0 po golu Buraka Ince, choć miał przy tym mnóstwo szczęścia, bo gospodarze w końcówce byli bardzo blisko wyrównania - Kajetan Szmyt z rzutu karnego trafił w słupek, a chwilę później po strzale Bogdana Tiru gości uratowała poprzeczka."

Interia Sport: Nowy lider w Ekstraklasie. Trener rywala miał patent, to już przeszłość

"Wygrywając zaległy mecz w Szczecinie, Legia Warszawa zabrała w środę Śląskowi Wrocław pierwszą pozycję w tabeli ekstraklasy. Na ripostę czekała zaledwie trzy dni - Śląsk wygrał siódmy mecz ligowy z rzędu, co jest nowym rekordem klubowym - tym razem 1:0 z Wartą Poznań w Grodzisku Wlkp.. Mimo, że rywale mieli rzut karny w końcówce meczu. Śląsk zaś przynajmniej do niedzielnego wieczora będzie liderem. A może nawet i dłużej, jeśli piłkarze ze stolicy nie zdobędą Białegostoku."

WP Sportowe Fakty: Oni nadal szokują! Siódme zwycięstwo Śląska Wrocław z rzędu

"Sukces narodził się w bólach - tak można nazwać wygrany przez Śląska Wrocław mecz przeciwko Warcie Poznań (1:0). Decydującą bramkę w sobotnim starciu zdobył Burak Ince, która dała zespołowi Jacka Magiery siódme zwycięstwo z rzędu w ekstraklasie."

Wrocławskie Fakty: Śląsk przetrwał i wygrał w Grodzisku Wielkopolskim. Wrocław znów miastem lidera!

"W meczu 10. kolejki ekstraklasy Śląsk Wrocław pokonał w Grodzisku Wielkopolskim Wartę Poznań. To siódma ligowa wygrana wrocławian z rzędu. Podopieczni Jacka Magiery wrócili na zwycięską ścieżkę po wtorkowej porażce w Fortuna Pucharze Polski i co najmniej do jutra będą liderem."

Gazeta Wrocławska: Jeden gol, heroiczna obrona i siódma wygrana z rzędu Śląska!

"Śląsk Wrocław wygrał z Wartą Poznań 1:0. Spotkanie to rozegrano w Grodzisku Wielkopolskim. WKS odniósł siódme ligowe zwycięstwo z rzędu! Wygraną zapewnił Śląskowi gol Buraka Ince."

ZOBACZ też: Magiera: Naszym celem jest jak najwięcej punktów