W mediach o Śląsku: Wygrana na wagę utrzymania?

22.05.2023 (06:00) | Krzysztof Rakowicz
uploads/images/2023/5/KoPa_SlaWro_MieLeg_21052023_-33-denoise_646a7dbd035da_646a83f02d097.jpg

fot.: Paweł Kot

Po wygranej Śląska w meczu z Miedzią Legnica (4:2) zapraszamy na przegląd medialnych relacji. W nich dziennikarze podkreślają, że wrocławianie niedzielnym zwycięstwem uciekli ze strefy spadkowej i to oni są w lepszej sytuacji przed ostatnią kolejką ligi. 

Przegląd Sportowy: Śląsk Wrocław zrobił swoje i pokonał Miedź Legnicę!

"Śląsk Wrocław pokonał Miedź Legnicę w 33. kolejce ekstraklasy. Podopieczni Jacka Magiery zwyciężyli 4:2 i wciąż mogą rzutem na taśmę pozostać w najwyższej klasie rozgrywkowej. Dzięki wygranej zespół z Dolnego Śląska wydostał się ze strefy spadkowej."

Sport.pl: Śląsk Wrocław ucieka ze strefy spadkowej. Kapitalne 180 sekund i aż sześć goli

"Piłkarze Śląska Wrocław wciąż są w grze w walce o utrzymanie w ekstraklasie. Drużyna trenera Jacka Magiery pokonała u siebie w derbach Dolnego Śląska Miedź Legnica 4:2 i opuściła strefę spadkową."

Weszło: Miedź nie pozwoliła, by Śląskowi stała się krzywda

"Podobno żyjemy w kraju zawiści, a sąsiedzi to odwieczni wrogowie każdego Polaka. Zazdrościmy im, że ich trawa jest bardziej zielona. Zbieramy na nowe auto, by poszło im w pięty. Chętnie podchodzimy do płota i zachowujemy się jak bohaterowie „Samych swoich”. To mity, stereotypy, zresztą niezbyt aktualne, co pokazali dziś Śląsk Wrocław i Miedź Legnica. Gdy jedni potrzebowali pomocy, by w ostatniej kolejce powalczyć jeszcze o utrzymanie, drudzy… zrobili wszystko, by im nie przeszkodzić. A może nawet i pomogli."

WP Sportowe Fakty: Sześć goli w meczu Śląska Wrocław!

"Śląsk Wrocław zmierza po utrzymanie w ekstraklasie. Zespół Jacka Magiery pokonał Miedź Legnicę 4:2 i wydostał się ze strefy spadkowej."

Interia Sport: Wygrana na wagę utrzymania? To był teatr jednego aktora

"Śląsk Wrocław pokonał Miedź Legnica 4-2 i po raz pierwszy od wielu tygodni opuścił strefę spadkową ekstraklasy. Bohaterem WKS-u był John Yeboah, który dwa razy trafił do siatki i miał jedną asystę. Za tydzień walka o uniknięcie spadku z Ekstraklasy z udziałem Śląska, Wisły Płock i Korony Kielce będzie pasjonująca."

ZOBACZ też: Magiera: Cieszę się, że zawodnicy walczyli

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.