Zmiana pierwszego sparingpartnera na obozie

13.01.2021 (16:30) | Karol Bugajski
uploads/images/2020/12/20201205PF_MP054_5fcbce914c704_5fee37ef04c87.jpg

fot.: Mateusz Porzucek

Śląsk Wrocław rozpoczyna zimowy obóz przygotowawczy nad Bosforem. W ciągu najbliższych dni rozegra trzy mecze towarzyskie, jednak nie wszystko odbędzie się zgodnie z pierwotnym planem. 

Zgrupowanie w Turcji będzie najważniejszym punktem zimowych przygotowań drużyny Vitezslava Lavicki. Zawodnicy Śląska ostatni tydzień spędzili na treningach w ośrodku Ślęzy na wrocławskich Kłokoczycach, a przed rozpoczęciem wspólnej pracy zostali poddani niezbędnym testom na obecność koronawirusa. Na obozie spędzą dwanaście dni.

Pierwsza okazja do zweryfikowania piłkarskiej formy po zimowej przerwie nadarzy się już w sobotę podczas meczu sparingowego. Według pierwotnych przymiarek, rywalem Śląska tego dnia miał być Slovan Bratysława, potwierdzone w ostatnich godzinach przypadki Covid-19 w ekipie ze Słowacji wymusiły jednak korektę planów.

Wrocławianie w sobotę zagrają z FK Novi Pazar, który pół roku temu awansował do ligi serbskiej, a po rundzie jesiennej zajmuje ostatnie bezpieczne, 14. miejsce w dwudziestozespołowej stawce. Trzy dni później Śląsk zmierzy się na tureckiej ziemi z Olimpikiem Donieck, zaś 22 stycznia naprzeciwko niego stanie Crvena zvezda Belgrad.

Powrót drużyny Vitezslava Lavicki zaplanowany jest na ostatni poniedziałek bieżącego miesiąca, czyli dokładnie na tydzień przed inauguracją ligowego roku w wykonaniu Śląska. 1 lutego o 18:00 rywalem zielono-biało-czerwonych w Mielcu będzie Stal.

ZOBACZ też: TRANSFERY: Wilusz opcją tymczasową?

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.