Znamy plan przygotowań Śląska!

03.06.2022 (12:09) | Mateusz Włosek
uploads/images/2021/6/slask_60dccc605e035.png

fot.: Krystyna Pączkowska / slaskwroclaw.pl

Chociaż zawodnicy przebywają jeszcze na wakacjach przed trudami kolejnego sezonu, to muszą mieć już z tyłu głowy plan przygotowań do ligowych zmagań, który rozpocznie się treningami przy Oporowskiej, a zakończy zgrupowaniem w Słowenii. 

Po komunikacie o zatrudnieniu nowego szkoleniowca wrocławskiej drużyny, Ivana Djurdjevicia, trzeba wziąć się do pracy. Czas na naładowanie baterii zawodnicy Śląska będą mieli do 13 czerwca, kiedy piłkarze stawią się na Oporowskiej w celu otrzymania rozpiski indywidualnych planów zajęć oraz tradycyjnych badań wydolnościowych. Zielono-biało-czerwoni na treningach w Polsce spędzą 2 tygodnie, by 27 czerwca udać się na zgrupowanie do słoweńskiej miejscowości Zrece, w której drużyna ma zaplanowane przynajmniej 4 sparingi (dokładne daty i przeciwnicy zostaną jeszcze podani).

Jeszcze przed podróżą, zespół rozegra sparing z GKS-em Tychy (18 czerwca), a jest to przeciwnik dobrze znany wrocławianom, bowiem zmierzyli się oni z tyszanami we wrześniu ubiegłego roku po wygranych derbach z Zagłębiem Lubin (3:1). Gospodarze na Oporowskiej ulegli wtedy 2:3, a wszystkie bramki stracili jeszcze w pierwszej połowie spotkania. Czasu do regeneracji nie będzie dużo. Powrót ze słoweńskiego zgrupowania przewidziany jest na 8 lipca, a już tydzień później Śląsk uda się na mecz derbowy do Lubina (pełny terminarz sezonu 2022/23 znajdziecie TUTAJ). 

Kalendarz przygotowań Śląska do sezonu 2022/23:

  • 13 czerwca - powrót do treningów we Wrocławiu
  • 18 czerwca - sparing z GKS-em Tychy
  • 27 czerwca - 8 lipca - obóz przygotowawczy w słoweńskim Zrece
  • 15 lipca - pierwszy mecz ligowy przeciwko Zagłębiu Lubin

ZOBACZ też: TRANSFERY: Piasecki odejdzie do Rakowa?!

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.