OFICJALNIE: Ivan Djurdjević nowym trenerem Śląska

02.06.2022 (20:30) | Karol Bugajski
uploads/images/2022/6/ivan_629901fe72a7a.jpg

fot.: slaskwroclaw.pl

Zgodnie z informacjami, które podawaliśmy w środę, klub z Oporowskiej krótko po zakończeniu sezonu przedstawił nazwisko następcy Piotra Tworka. Dla Djurdjevicia Śląsk będzie drugim pracodawcą w ekstraklasie. 

Ivan Djurdjević został nowym trenerem Śląska Wrocław – oficjalnie poinformował w czwartkowy wieczór klub. Serbski szkoleniowiec z nowym pracodawcą związał się dwuletnim kontraktem z opcją przedłużenia o kolejny sezon i rozpoczyna drugą pracę w ekstraklasie po nieudanej przygodzie z Lechem Poznań w sezonie 2018/2019. Djurdjević ligowe zmagania rozpoczął wtedy co prawda od czterech kolejnych zwycięstw, jednak z biegiem czasu jego zespół zupełnie się rozregulował, już jesienią odpadł także z Pucharu Polski i na początku listopada 2018 roku zdecydował się na zdymisjonowanie szkoleniowca. Serb wcześniej był środkowym obrońcą Kolejorza – w latach 2007-2013 w barwach klubu z Poznania rozegrał 140 meczów, a przed objęciem pierwszego zespołu pracował także w trzecioligowych wówczas rezerwach Lecha.

"Dziękuję zarządowi i dyrektorowi sportowemu za zaufanie. W rozmowach, które przeprowadziliśmy, znaleźliśmy wspólny język. Chcielibyśmy przezwyciężyć ten trudny dla klubu moment i obudzić śpiącego giganta. Mój zespół musi być agresywny, szybki, sprytny i zawsze walczyć o zwycięstwo" -

- powiedział cytowany przez oficjalną stronę Śląska trener Ivan Djurdjević.

Na szansę w Śląsku Djurdjević zapracował jednak trzema ostatnimi sezonami, w trakcie których prowadził pierwszoligowego Chrobrego Głogów i na koniec pracy otarł się o sensacyjny awans do ekstraklasy. Drużyna z Dolnego Śląska pod wodzą Serba co prawda nie imponowała od początku (pięć porażek z rzędu), jednak w kolejnych miesiącach udowodniła, że postawiła na właściwego szkoleniowca. Chrobry w zakończonych rozgrywkach niespodziewanie dołączył do pierwszoligowej czołówki i zakwalifikował się do baraży, w których najpierw pokonał Arkę w Gdyni 2:0, a w niedzielę po heroicznej walce i dogrywce przegrał w finale na stadionie Korony Kielce 2:3. Djurdjević już na początku maja ogłosił, że nie zamierza przedłużać kontraktu z Chrobrym i był łączony z kilkoma klubami ekstraklasy (oprócz Śląska mówiło się o Jagiellonii Białystok), a także I ligi (GKS Tychy czy Podbeskidzie Bielsko-Biała).

"Z pewnością Ivan Djurdjević to trener z mocnym charakterem i dobrym warsztatem, który potrafi odpowiednio zorganizować drużynę - jej grę, pracę, całe funkcjonowanie. Ma za sobą bardzo udany sezon - prowadząc Chrobrego do ostatnich minut baraży walczył o awans do ekstraklasy, choć na starcie rozgrywek ten klub nie był wskazywany jako faworyt. Nie byłoby to możliwe bez umiejętności zarządzania kryzysem i pokonywania trudności"

- powiedział oficjalnej stronie klubu dyrektor sportowy Dariusz Sztylka. Jednocześnie dodał, że zespoły prowadzone przez Serba są zorganizowane, pragmatyczne oraz groźne dla każdego przeciwnika i wyraził przekonanie, że podobnie będzie ze Śląskiem.

Śląsk podał także, że w sztabie szkoleniowym pierwszej drużyny pracę rozpoczną nowi asystenci - współpracownicy Djurdjevicia z Głogowa: Maciej Stachowiak i trener bramkarzy Mariusz Bołdyn oraz Marcin Dymkowski. Ten ostatni do końca poprzedniego sezonu w duecie z Piotrem Jawnym prowadził drugoligowe rezerwy Śląska, a ostatnio pierwszoligowe Podbeskidzie Bielsko-Biała.

ZOBACZ też: Na początek derby! Znamy zestaw par nowego sezonu

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.