Zwrot akcji w sprawie trenera! Wiemy, kto zastąpi Tworka

01.06.2022 (15:20) | Karol Bugajski
uploads/images/2022/5/gornik_628bda5a16723.jpg

fot.: Paweł Kot

Marcin Brosz jednak nie będzie trenerem Śląska Wrocław! Klub z Oporowskiej prawdopodobnie w czwartek ogłosi podpisanie kontraktu ze szkoleniowcem pracującym dotychczas w I lidze. 

Choć w ostatnich dniach wiele mówiło się o możliwości zatrudnienia przez Śląsk Marcina Brosza, wszystko wskazuje na to, że ten scenariusz jest już nieaktualny! Jak poinformował Przegląd Sportowy, klub już w czwartek może oficjalnie zakomunikować, że jego nowym szkoleniowcem będzie Ivan Djurdjević, a dla Serba byłby to powrót do ekstraklasy po blisko czterech latach. Były zawodnik Lecha Poznań właśnie w klubie z Bułgarskiej zadebiutował na ławce trenerskiej w najwyższej klasie rozgrywkowej, jednak jego kadencja jesienią 2018 roku okazała się wyjątkowo krótka. Od początku sezonu 2019/2020 Djurdjević pracował w pierwszoligowym Chrobrym Głogów, gdzie wypełnił kontrakt i już na początku maja zapowiedział, że nie zamierza go przedłużać.

Drużyna prowadzona przez serbskiego szkoleniowca jeszcze w niedzielę rozgrywała finał baraży o awans do ekstraklasy przeciwko Koronie w Kielcach, jednak mimo heroicznej walki przegrała po dogrywce 2:3. O tym, że 45-letni Djurdjević jest w gronie kandydatów na trenera Śląska, ale nie tylko, pisaliśmy między innymi TUTAJ, a teraz wydaje się już przesądzone, że to on będzie następcą Piotra Tworka i jednocześnie już trzecim opiekunem wrocławian w 2022 roku. Raptem na początku marca klub z Oporowskiej rozstał się z Jackiem Magierą, późniejsze rozwiązanie okazało się tylko tymczasowe, a teraz wszystko wskazuje na to, że zdecyduje się na pierwszego trenera z zagranicznym paszportem od czasów Vitezslava Lavicki. Jak podał Przegląd Sportowy, w gronie kandydatów do podjęcia pracy w Śląsku byli również zwolniony w lutym z Wisły Kraków Adrian Gula oraz zatrudniony w przeszłości w Zagłębiu Lubin Pavel Hapal.

ZOBACZ też: Na początek derby! Znamy zestaw par nowego sezonu

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.