Piłkarz Meczu przeciwko Cracovii (WYNIKI)

27.06.2020 (14:07) | Krzysztof Banasik

Gwiazda tego dnia było tylko jedna – zwycięzca Piłkarza Meczu przeciwko Cracovii zdobył aż 83% głosów! To najlepszy wynik odkąd prowadzimy te głosowania.

Na taki mecz Przemysława Płachety czekaliśmy. Młodzieżowiec Śląska Wrocław tego dnia był nie do powstrzymania – zaliczył pierwszy w WKS-ie dublet bramkowy, dołożył do tego asystę przy golu Erika Exposito.

Występ, po którym ręce same składają się do oklasków. Być może najlepszy zaproponowany przez jakiegokolwiek młodzieżowca w tym sezonie Ekstraklasy. Płacheta od samego początku imponował ochotą do gry. Tylko w pierwszym kwadransie oddał trzy strzały, w tym jeden słabszą prawą nogą, a przed przerwą uderzał jeszcze celnie z rzutu wolnego. Koncert młodzieżowca Śląska miał jednak miejsce w drugiej połowie. Znakomite wykończenie dośrodkowania Picha, potem asysta w tempo do Exposito, a w końcu ukoronowanie świetnego występu łatwym ograniem Ferraresso i precyzyjnym strzałem na 3:1. Łącznie siedem uderzeń, cztery celne, świetna współpraca z kolegami. Takiego Płachetę chcemy oglądać jak najczęściej!

Tak pisaliśmy o grze Płachety w statystycznym podsumowaniu wszystkich zawodników Śląska.

Na drugim miejscu w klasyfikacji na Piłkarza Meczu uplasował się Exposito, który jest chwalony i doceniany przez kibiców i dziennikarzy już od kilku spotkań. Na najniższym stopniu podium stanął Jakub Łabojko, który wskoczył do składu za zawieszongo za kartki Diego Żivulicia i dał trenerowi sporo do myślenia.