Balda: Marzymy o Lidze Mistrzyń. Plany kobiecego Śląska Wrocław

23.04.2024 (16:00) | Marcin Sapuń
uploads/images/2023/11/ffff_654bfd690fc01.jpg

fot.: twitter.com/wkspilkakobiet

Śląsk nie zapomina o swoich pozostałych sekcjach. W ostatnich dniach włodarze WKS-u przedłużyli kontrakt z trenerem kobiecej drużyny, a to niejedyne pozytywne wiadomości, które przygotował lub przygotuje klub w kolejnych tygodniach. Cel wrocławian na przyszły sezon? Miejsce w czołowej trójce.  

W sobotnie popołudnie piłkarski Śląska Wrocław zremisowały na Kłokoczycach z Rekordem Bielsko-Biała 2:2, tracąc gola w samej końcówce spotkania. Trójkolorowe na pięć kolejek przed końcem sezonu zajmują szóste miejsce ze stratą pięciu oczek do podium. Ponadto w krajowym pucharze Śląsk dotarł do półfinału, w którym już w środę zagra z AP Orlen Gdańsk. Najbliższe tygodnie zapowiadają się bardzo interesująco, a we Wrocławiu już myślą, jak podnieść poziom sportowy i organizacyjny na kolejne lata. 

Po pierwsze, prawie dwa tygodnie temu nowym sponsorem kobiecej sekcji została firma Jaxan, której logo będzie widniało na rękawkach koszulek. Po drugie, w ostatnich dniach umowy ze Śląskiem przedłużyli Gabriela Lewicka (rocznik 2006) oraz trener Piotr Jagieła, który związał się nowym kontraktem do końca sezonu 2025/2026.

- Jednym z czynników, które miały wpływ na to, że zostaję na kolejne dwa lata to fakt, że klub ma walczyć o najwyższe cele. Stawiamy je sobie wraz z dyrektorem sportowym Davidem Baldą i nowym sponsorem. Jestem osobą ambitną, praca sprawia mi ogromną przyjemność, ale lubię widzieć jej efekty - to mnie napędza. Dyrektor zapewnił, że pomoże zbudować zespół walczący o podium, do tego jeszcze bardziej sprofesjonalizuje sekcję, a dla naszego zespołu będzie to ogromne wsparcie. Lubię takie wyzwania i chcę się sprawdzić jako trener właśnie w takim projekcie

- podkreśla szkoleniowiec Wojskowych. 

Słowa trenera o większym projekcie nie są na wyrost, bo właśnie taki zapowiada David Balda. Dyrektor sportowy Śląska Wrocław zamieścił w czwartek na portalu "X" wpis, w którym napisał o planach klubu na nadchodzące miesiące. Jakie punkty znajdują się na liście? 

  • Przedłużenie umów sztabu szkoleniowego
  • Przedłużenie umów z kluczowymi zawodniczkami oraz zawodniczkami z potencjałem
  • Wzmocnienie drużyny o nowe zawodniczki (wstępnie dwie dogadane)
  • Wzmocnienie sztabu drużyny oraz podniesienie poziomu organizacji
  • Wybudowanie funkcjonalnego skautingu w kobiecej sekcji 
  • Rozgrywanie domowych spotkań przy ulicy Oporowskiej 62 na naturalnej nawierzchni
  • Rozegranie co najmniej jednego spotkania Ekstraligi na Tarczyński Arena 

- Cel na następny sezon? Top 3. W ciągu dwóch lat walka o mistrza. Marzymy o Lidze Mistrzyń

- pisze dyrektor sportowy. 

O chęci zorganizowania ligowego meczu na czterdziestotysięcznym stadionie mówiło się już od dawna. Obecny rekord frekwencji w spotkaniu kobiecej Ekstraklasy wynosi 3057 widzów i został ustanowiony miesiąc temu przy okazji starcia Pogoni ze Śląskiem w Szczecinie. Czy zmieni się on jeszcze latem? Nie można tego wykluczyć, bowiem prezes WKS-u Patryk Załęczny zapowiedział już, że piłkarki zagrają na Tarczyński Arena w pierwszym domowym meczu nowego sezonu Ekstraligi, a on sam dołoży wszelkich starań, by przeciwnik był odpowiednio medialny, dzięki czemu trybuny wrocławskiego stadionu licznie się zapełnią. 

 

 

 

ZOBACZ też: Plusy i minusy po meczu z Legią

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.