FUTSAL: Gradobicie w III lidze

09.01.2023 (20:00) | Jacek Bratek
uploads/images/2023/1/321841530_560638002666709_5438345948446604269_n_63bc5b156b56d.jpg

fot.: WKS Śląsk Futsal Wrocław

Drużyna Akademii Śląsk Futsal Oleśnica rozegrała drugi mecz w III lidze futsalu. Przypomnijmy, że na inaugurację Śląsk przegrał z faworytem do awansu Polonią Bielany Wrocławskie 9:12. Tym razem Śląsk wygrał z Pro Auto Futsal Legnica w imponującym rozmiarze 14:6. Tak więc w dwóch meczach Śląska padło łącznie 41 goli! To już nie jest nawet grad bramek – to jest gradobicie. 

Mecz był rewanżem za potyczkę tych zespołów w Pucharze Polski. Pod koniec listopada młody zespół Śląska po raz pierwszy miał okazję zmierzyć się w oficjalnych rozgrywkach z seniorami. Pewnie awansował w rozgrywkach grupowych do półfinału, gdzie przegrał właśnie z legniczanami 0:2. Tym razem role się odwróciły i Śląsk rozbił rywala. Młoda drużyna zasługuje na słowa uznania, jednak należy jednak skrytykować ją za dość liczne przestoje i momenty dekoncentracji.

W pierwszej połowie wrocławianie szybko wyszli na prowadzenie, które systematycznie powiększali i w pewnym momencie prowadzili już 6:0. Niespodziewanie coś się zacięło i w niespełna trzy minuty drużyna straciła trzy gole. Do przerwy było 6:3. W drugiej połowie Śląsk kontrolował grę, choć goście przeprowadzali groźne akcje. W bramce Śląska bardzo dobrze spisywał się jednak Mateusz Dec, na co dzień bramkarz juniorów WKS Śląsk. W końcówce młodzi wrocławianie z łatwością finalizowali kolejne akcje - trzy ostatnie gole padły w niewiele ponad minutę.

Cztery bramki dla Śląska zdobył Filip Kampinos, który powtórzył swój wyczyn z pierwszego meczu. Trzy gole dorzucił Mateusz Jasiczek, dwa Ivan Metlushko, a po jednym Łukasz Krawiec, Kacper Muszkiewicz i Mateusz Giermek. Dwa gole padły po strzałach samobójczych.

Skład Śląska: Dec – Kur, Jasiczek, Kampinos, Metlushko, Kuras, Krawiec, Muszkiewicz, Maslynkov, Giermek.

ZOBACZ też: FUTSAL: Podsumowanie rundy jesiennej

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.