Intensywny, nie do końca udany weekend futsalowców

25.01.2023 (06:00) | Jacek Bratek
uploads/images/2022/10/311525130_539207731546353_142744971167798451_n_635fae811902e.jpg

fot.: WKS Śląsk Futsal Wrocław

Miniony weekend był dość intensywny dla sekcji futsalu. Wydarzeniem weekendu był mecz na szczycie II ligi pomiędzy Śląskiem a Futsal Team Brzeg. Swój mecz w lidze niżej rozegrała druga drużyna młodzieżowa, która wystartowała też w edycji zimowej Proliga Futsal. Tam też wystartowała jeszcze jedna drużyna Śląska. 

Na mecz w Brzegu oczekiwaliśmy ponad miesiąc. Po rundzie jesiennej Śląsk zajmował drugie miejsce w lidze mając tyle samo punktów co Futsal Team Brzeg. Pojedynek tych dwóch rywali miał być hitem na inaugurację rundy rewanżowej. Do tej pory te kluby walczyły ze sobą dwa razy. Na początku ubiegłego roku Śląsk po raz pierwszy zagrał w Pucharze Polski w Futsalu, jego przeciwnikiem był grający wtedy w ekstraklasie Futsal Brzeg. Różnica klas była widoczna, ale Śląsk pokazał się z niezłej strony. Po sezonie drużyna z Brzegu wycofała się z ekstraklasy i wystartowała w II lidze. Część zawodników została w drużynie, więc klub był głownym faworytem do awansu. W pierwszej kolejce spotkał się we Wrocławiu z przebudowanym Śląskiem i po bardzo emocjonującym meczu padł remis 2:2.

 

W meczu w Brzegu górą byli gospodarze. Prowadzenie uzyskali w siódmej minucie. Śląsk nie odpuszczał i wyrównał. Krystian Jajko podał do Kamila Kozaka, a ten umieścił piłkę w siatce. Niestety po 19 sekundach znów prowadzili gospodarze. Potem jednak zawodnicy Brzegu uzyskali przewagę i wykorzystywali sytuacje. Do przerwy Śląsk przegrywał 1:5. W drugiej połowie było już lepiej. Niestety Śląsk miał problem z koncentracją. Dwukrotnie Miłosz Taranek zmniejszał rozmiary porażki i w obu przypadkach po niespełna minucie tracił gole. Bramki te pozwoliły Tarankowi wyjść na pierwsze miejsce w kategorii strzelców (12 goli). Kolejną bramkę zdobył Przemysław Stasiak i tu też Futsal Team odpowiedział golem. W końcówce za faul został wykluczony bramkarz Dudek i szansę debiutu otrzymał młody Mateusz Dec (debiutował także Filip Kapinos). Grający w przewadze gospodarze wykorzystali to i zdobyli kolejną bramkę

Skład Śląska: Dudek – Kozak, Lytvynenko, Bondarenko, Jajko oraz Taranek, Stasiak, Kapinos, Dec, Gorczyca, Hoilik, Dziubczyński.


Nie udał się wyjazd do Chocianowa drużynie Akademia WKS Śląsk Futsal Oleśnica, która przegrała z Madness Stal Chocianów 7:12. Po dwa gole strzelili Kur, Krawiec i Chokheli, a jedną Amorin.

Skład Śląska: Sasiela – Krawiec, Kur, Muszkiewicz, Maslynkov, Amorin, Kachkov, Jasiczek, Kuras, Chokheli, Metluschko, Chajdziony.

Zawodnicy Akademii Futsal zadebiutowali dzień wcześniej w rozgrywkach Proligi Futsalu. Śląsk zremisował z zespołem TB 85 (2 gole Muszkiewicz, 1 Sokolenko), w kolejnym rozgromili Tomtex 9:0 (Muszkiewicz 4, Sokolenko 2, Kapinos, Kuras, Krasovsky)

W obu spotkaniach MVP został wybrany Kacper Muszkiewicz.

Skład Śląska: Dec - Sokolenko, Kapinos, Muszkiewicz, Kuras, Krawiec, Krasovsky, Antos


W rozgrywkach wystartowała też drużyna Rada Biznesu WKS Śląsk Futsal, złożona ze sponsorów, przyjaciół klubu, a także niektórych zawodników.

Występ zakończył się dwoma porażkami – z Garage By 1:8 (gol Shutyak) oraz z Seev tel dla Biznesu 2:16 (Krzyszkowski, Targowski)

Skład Śląska: D. Skorupa, Kachkov, Shutyak, Krzyszkowski, Targowski, Dziatkiewicz, Domagalski, Giermek, Król. Wójcik, T. Skorupa.

ZOBACZ też: Śląsk Wrocław – Zagłębie Lubin. Jak kupić bilety?

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.