Kolejne zmiany w AP Śląska Wrocław

14.08.2023 (20:00) | Jacek Bratek
uploads/images/2022/8/wolczekkot_630ce372aeff5.jpg

fot.: Paweł Kot

Obecny rok jest istotny w działalności Akademii Piłkarskiej Śląska. Sezon 2022/23 zakończył się dwoma ważnymi wydarzeniami. Juniorzy starsi spadli z Centralnej Ligi Juniorów, a trampkarze wywalczyli Mistrzostwo Polski. 

Spadek z CLJ miał wiele negatywnych konsekwencji. Przede wszystkim doszło do zmiany na stanowisku dyrektora akademii. Po sezonie został zwolniony Krzysztof Paluszek, a jego miejsce zajął Janusz Góra. Doszło także do kilku zmian trenerów. Pisaliśmy także o wielu odejściach z drużyny juniorów starszych. Kolejną nowością jest wyłączenie ze struktur Akademii zespołu rezerw.

W ostatnich dniach doszło do znaczących zmian w kierownictwie Akademii. Utworzono stanowisko wicedyrektora Akademii Piłkarskiej WKS-u. Został nim Patryk Kajderowicz. Jest to osoba niezwiązana z Dolnym Śląskiem, ale od lat prężnie działająca w młodzieżowej piłce.  Posiada licencję trenerską UEFA A. Pracował jako trener z młodzieżą w Progresie Kraków, Rakowie Częstochowa i Hutniku Kraków. W tym ostatnim był także koordynatorem oraz asystentem trenera. W marcu 2022 roku został włączony do sztabu reprezentacji Polski U-19. Kadra wywalczyła w tym czasie awans do finałów Mistrzostw Europy, gdzie zajęła piąte miejsce. Jest też prelegentem na wielu ważnych konferencjach i szkoleniach dla trenerów.

Bez echa przeszła inna zmiana na stanowisku koordynatora w Akademii. Po roku pracy z klubem rozstał się były zawodnik Rafał Naskręt. Zastąpił go inny ex piłkarz Śląska i mistrz Polski z 2012 roku Krzysztof Wołczek. Pracuje on w klubie od 2016 roku. Przez wiele lat prowadził  zespoły młodzieżowe, zdobył dwa brązowe medale mistrzostw Polski (U-15 i U-18). Przez ostatnie dwa lata prowadził rezerwy Śląska, z którymi w minionym sezonie spadł z II ligi. Był także asystentem trenera Magiery i Tworka w ekstraklasowym zespole.

ZOBACZ też: Plusy i minusy meczu ze Stalą

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.