Koniec zgrupowania dla Erika Exposito?

18.01.2023 (14:40) | Marcin Sapuń
uploads/images/2022/10/erik2_6347d2255c514.jpg

fot.: Mateusz Porzucek

Przed Śląskiem ostatnie dni zimowego zgrupowania w Turcji. Do Belek wciąż nie wrócił Erik Exposito, który otrzymał od trenera kilka dni wolnego ze względu na pilną sytuację rodzinną. Czy napastnik WKS-u dołączy do kolegów z zespołu jeszcze przed powrotem do Polski?  

W sobotę Śląsk Wrocław w klubowych mediach poinformował o opuszczeniu przez Erika Exposito zimowego zgrupowania w Turcji z powodów rodzinnych. Napastnik wyleciał do Hiszpanii, ale miał wrócić do treningów już we wtorek, by móc przygotować się do dwóch ostatnich sparingów w Belek (z Debreczynem VSC i FK Mladost Gat)

Jednak tak się nie stało. Jak przekazał Ivan Djurdjević, Hiszpan otrzymał pozwolenie od 45-letniego szkoleniowca na powrót w trochę późniejszym terminie.

- Zgodziłem się, by Erik Exposito, znajdujący się w trudnej sytuacji rodzinnej, wrócił na zgrupowanie nieco później niż zakładaliśmy. Podchodzę do tego jako człowiek i rozumiem, co w naszym życiu ma największą wartość. Czekamy na niego i wspieramy

- powiedział trener WKS-u. 

Jak udało nam się dowiedzieć w rozmowie z rzecznikiem prasowym klubu Jędrzejem Rybakiem, dokładny termin powrotu 26-latka nie jest znany, a opisywana sytuacja jest bardzo dynamiczna. 

- Ufamy trenerowi, że wie, co robi. Psychika zawodnika odgrywa ważną rolę i piłka niekiedy musi ustąpić

- kontynuuje Jędrzej Rybak. 

Śląsk Wrocław zakończy zgrupowanie w tureckim Belek już w piątek 20 stycznia, co oznacza, że Erikowi zostały tak naprawdę trzy dni. Możliwe, że powtórzy się sytuacja sprzed roku, kiedy to Hiszpan po możliwości opuszczenia kraju udał się do Wrocławia, skąd wyczekiwał na przylot pozostałych zawodników. 

 

ZOBACZ też: Kiedy ćwierćfinał Pucharu Polski z udziałem Śląska?

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.