Magiera: Legia nie ma planu na Poprawę

29.04.2021 (15:08) | Jakub Luberda
uploads/images/2021/4/poprawa_60807ba7d9b27.jpg

fot.: Paweł Kot

Ostatnie tygodnie są dla Konrada Poprawy prawdziwym rollercoasterem. Od momentu pojawienia się w klubie trenera Jacka Magiery stał się on kluczowym zawodnikiem formacji obronnej wrocławian. Podczas konferencji prasowej przed derbami z Zagłębiem szkoleniowiec Śląska rzucił nowe światło na sprawę kontraktu młodego defensora. O zainteresowaniu Legii Poprawą pisaliśmy ostatnio TUTAJ 

Konrad Poprawa wydawał się już odstawiony przez Śląsk na boczny tor, lecz po pojawieniu się w klubie nowego trenera, momentalnie wskoczył do pierwszego składu. Dzięki dobrym występom wokół jego osoby pojawił się medialny szum, a także oferta kontraktu ze strony Legii Warszawa. Więcej o dotychczasowej karierze młodego obrońcy pisaliśmy ostatnio na łamach naszej strony. Link do tego artykułu znajduje się TUTAJ.

Kontrakt Poprawy dobiegnie końca wraz z obecnie trwającym sezonem. Jak jednak mówił Jacek Magiera, od razu po jego przejęciu roli szkoleniowca Śląska Konradowi została zaproponowana nowa umowa. 

- "Złożyliśmy Konradowi propozycję podpisania kontraktu bezpośrednio po tym, jak przyszedłem do Śląska Wrocław. Ten kontrakt był ustalony z dyrektorem Sztylką. Decyzja należy do Konrada. Ja ze swojej strony mogę powiedzieć tylko tyle, że w mojej rozmowie z Konradem to, co mogłem mu zagwarantować i zagwarantowałem, to że dalej będziemy pracować nad jego rozwojem. Natomiast decyzja należy do Konrada" - mówił trener Magiera.

Szkoleniowiec Śląska słusznie również zauważył, że Legia nie ma konkretnego planu na Konrada Poprawę, a jedynie chce skorzystać z okazji i sprowadzić defensora w promocyjnej cenie. 

- "Konrad sam poprosił o rozmowę. Poinformował mnie, że kontaktował się z nim dyrektor sportowy Legii Warszawa w celu podpisania z tym klubem kontraktu. Czytałem też wypowiedź trenera Legii Czesława Michniewicza, który stwierdził, że nie optuje za sprowadzeniem Konrada do Legii. To świadczy poniekąd o tym, że Legia chce wykorzystać okazję, bo Konradowi kończy się kontrakt, ale nie do końca ma chyba sprecyzowany plan na tego zawodnika. Wiem też, że Legia wcześniej Konrada nie obserwowała jeżeli chodzi o mecze w drugiej lidze" - skomentował Jacek Magiera.

Trener wrocławian odniósł się do wypowiedzi Czesława Michniewicza, który na łamach portalu sport.pl wypowiedział się kilka dni temu o zainteresowaniu Legii młodym obrońcą. 

- "Czy Legia interesuje się Konradem Poprawą? Pojawiały się też inne nazwiska, jak Kenneth Saief czy Nika Kwekweskiri? Powiem o Poprawie. Pracowałem z nim w kadrze U-21. Miał taki epizod, że zagrał kilka spotkań. Nie ukrywam, że podoba mi się jego postawa na murawie. Był jeszcze Łuczak, też młody chłopak ze Śląska Wrocław. Jeździłem, obserwowałem Śląsk, ale szybko wypadł ze składu, nie grał. Jak nie grasz w ekstraklasie, to trudno rywalizować w U-21 z najlepszymi w Europie. Temat upadł. Teraz, po przyjściu Jacka Magiery, zaczął grać. Jacek przeszedł na trójkę obrońców, znał go też z kadry. Myślę, że dla chłopaka idealnie się stało, że trafił na takiego trenera. Ale ja, szczerze mówiąc, nie znam tematu Poprawy w Legii. Nie rozmawiałem z nikim na jego temat. To zawodnik młody, uzdolniony, ma świetne warunki fizyczne. Chłopak przyszłościowy, co do tego nie ma wątpliwości. Ale ja, osobiście, nie polecałem go nikomu w Legii" - skomentował Michniewicz.

Jak widać temat przyszłości Poprawy w dalszym ciągu pozostaje otwarty. Młody obrońca może równie dobrze zostać we Wrocławiu i konsekwentnie budować swoją pozycję, lub zaryzykować i podpisać kontrakt z Legią, gdzie o miejsce w składzie może być mu znacznie ciężej. 

ZOBACZ też: Gwiazda Zagłębia pod lupą eksperta