Magiera precyzuje plany transferowe

17.05.2021 (12:40) | Karol Bugajski
uploads/images/2021/5/KoPa_SlaWro_StalMie_16052021_-15_60a18cff1ed18_60a1fd9e0012e.jpg

fot.: Paweł Kot

Trener Śląska Wrocław ujawnił na jakich pozycjach potrzebuje wzmocnień przed rozpoczęciem nowego sezonu. Niespodziewany awans do europejskich pucharów to sukces, ale i konieczność gruntownego przeanalizowania stanu posiadania. 

Tuż po zakończeniu niedzielnego meczu ze Stalą (1:1) podczas skromnej ceremonii klub oficjalnie ogłosił nazwiska pięciu zawodników, którzy w przyszłym sezonie nie będą już grać we Wrocławiu (piszemy o tym więcej TUTAJ). Wśród pożegnanych znalazł się między innymi duet stoperów Israel Puerto oraz Maciej Wilusz i choć ten drugi podczas wiosennego wypożyczenia z Rakowa nie zanotował ani minuty, podwójny ubytek na środku obrony może stanowić sygnał ostrzegawczy dla trenera Jacka Magiery. Szkoleniowiec Śląska w pomeczowej rozmowie przyznał, jakich wzmocnień w najbliższych tygodniach będzie wymagał jego zespół.

"Pozycja stopera na pewno jest teraz newralgiczna. Potrzebujemy środowego obrońcy, ale także wahadłowego oraz środkowego pomocnika. Wiemy o tym i otwarcie sobie o tym mówimy w klubie. Jednocześnie wiemy też jednak, jakie mamy możliwości, bo oczekiwania a możliwości to dwa zupełnie inne pojęcia"

- mówił trener Jacek Magiera po końcowym gwizdku w rozmowie z Canal+Sport.

Pozycja wahadłowego w systemie proponowanym przez nowego szkoleniowca zielono-biało-czerwonych również odgrywa bardzo ważne znaczenia, a osiem meczów, w których Magiera poprowadził już Śląsk pokazał, że w tym elemencie jest nad czym pracować. Dino Stiglec często sprawiał wrażenie piłkarza zbyt mocno zmęczonego długim sezonem, by pracować na całej szerokości boiska, zaś Patryk Janasik miewa problemy zdrowotne – gdy w meczu ze Stalą musiał opuścić plac gry krótko po przerwie, jego obowiązki przejął nominalny stoper Łukasz Bejger. Nowym środkowym pomocnikiem i pierwszym letnim transferem wrocławian ma być zaś Petr Schwarz, który trafi na Oporowską z Rakowa Częstochowa.

Śląsk po wywalczeniu prawa gry w kwalifikacjach Ligi Konferencji Europy będzie musiał nieco szybciej niż zamierzał postarać się o transfery, prawo występu na arenie międzynarodowej nie zmieni jednak planu przygotowań do nowego sezonu. Trener Magiera na pomeczowej konferencji prasowej zakomunikował, że niezmienna pozostaje wyznaczona na 14 czerwca data powrotu piłkarzy Śląska z urlopów. Ich aktywność rozpocznie się już dwa tygodnie wcześniej od ćwiczeń w domach pod kontrolą trenera przygotowania fizycznego.

ZOBACZ też: Śląsk w pucharach – co trzeba wiedzieć

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.