MŁODZIEŻ: Śląsk U-19 z nowym trenerem

31.12.2022 (12:00) | Jacek Bratek
uploads/images/2022/3/KoPa_WisPloSlaskWroc_19.03.2022-3_6245dc0de4e0d.jpg

fot.: Paweł Kot

Z końcem roku wyjaśniła się zagadka, kto będzie trenerem juniorów starszych Śląska w Centralnej Lidze Juniorów U-19. 

Zgodnie z naszymi przewidywaniami trenerem drużyny U-19 został Janusz Góra, dotychczasowy koordynator metodologii treningu w Akademii Piłkarskiej Śląsk. Wybór wydaje się strzałem w dziesiątkę. Janusz Góra to legenda Śląska, jeden z najlepszych obrońców w historii klubu, a także reprezentant Polski.

Ma za sobą grę w Bundeslidze, a trenerskie doświadczenie w pracy z młodzieżą zdobywał w Niemczech i Austrii. W latach 2012-2019 pracował z młodzieżą w Red Bull Salzburg. Jego wychowankowie grają obecnie w barwach wielokrotnego triumfatora austriackiej Bundesligi i uczestnika Ligi Mistrzów. Duże doświadczenie piłkarskie i zachodnia szkoła trenerska z pewnością pozwalają mieć nadzieje na nowe podejście do młodzieży.

Asystentem trenera Góry został Sebastian Wilusz. Osoba ta od lat związana jest ze Śląskiem. Starszy brat bardziej znanego Macieja jest wychowankiem Śląska. Przeszedł przez wszystkie szczeble młodzieżowe, z juniorami młodszymi wywalczył piąte miejsce w mistrzostwach Polski w 2003 roku. Z rezerwami wywalczył awans do IV ligi. Przez wiele lat grał w drużynach III ligi i niżej. Trenerskie doświadczenia w pracy z młodzieżą zdobywał w Olympicu Wrocław, latem 2021 powrócił do Śląska jako trener drugiej drużyny juniorów młodszych występującej w lidze wojewódzkiej. Jednocześnie był II trenerem w zespole CLJ U-17.

Nie wiadomo kto zostanie trenerem juniorów młodszych w WLJM. Wiemy, że do drużyny U-17 został włączony Sebastian Mordal, do tej pracujący z zespołem U-15, zwycięzcą CLJ U-15. Sebastian Mordal jest wychowankiem Śląska, jednak wcześnie, po ukończeniu wieku młodzika, odszedł do MKS-u Oława. Od dwóch lat współpracuje z Akademią Piłkarską Śląska. Mordal kontynuuje tradycje rodzinne. Jego ojciec Jarosław był podobnie jak Sebastian bramkarzem. Przez lata z powodzeniem grał w II-ligowej Ślęzie Wrocław i Moto Jelczu Oława, a na początku lat 90. przez krótki okres był w kadrze ekstraklasowego Śląska.

ZOBACZ też: LIVE: Charytatywny Turniej Gwiazd w Brzegu Dolnym (NA ŻYWO)

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.