MŁODZIEŻ: Trener Siemiński odchodzi ze Śląska

11.12.2022 (16:00) | Jacek Bratek
uploads/images/2021/3/sieminski_605a0e26bc19f.png

fot.: slaskwroclaw.pl

W piątek 9 grudnia trener juniorów starszych Akademii Piłkarskiej Śląsk Wrocław Bartosz Siemiński rozwiązał za porozumieniem stron umowę z klubem. 

Trener Siemiński pojawił się w Śląsku latem 2020. Wcześniej był znany z pracy w okręgu Lubuskim. Początkowo objął drużynę w Centralnej Lidze Juniorów U-15 (rocznik 2006), z którą w edycji jesień 2020 zajął trzecie miejsce w lidze. W marcu 2021 prowadzący juniorów starszych Krzysztof Wołczek został włączony do sztabu ekstraklasowego Śląska, a jego miejsce zajął właśnie Siemiński. Po początkowym słabym starcie udało się opanować sytuację i drużyna wywalczyła brązowe medale mistrzostw Polski. W kolejnym sezonie wrocławianie zajęli siódme miejsce. To u niego w juniorach starszych debiutował Karol Borys. W bieżących rozgrywkach było już gorzej. Śląsk grał bardzo nierówno. Potrafił dwa razy zremisować z liderem Górnikiem Zabrze, pokonać Wisłę Kraków, na wyjeździe Legię (wtedy lidera), a jednocześnie przegrać z teoretycznie słabszymi rywalami. Więcej napiszemy w podsumowaniu występów młodzieży jesienią, które ukaże się niebawem. Ostatecznie Śląsk zajął w 13. miejsce w CLJ U-19 i jest w strefie spadkowej. Tabela jest jednak bardzo spłaszczona, do czwartego miejsca Śląsk traci zaledwie osiem punktów.

Trenerowi dziękujemy za dwa i pół roku pracy w Śląsku i życzymy powodzenia. Klub nie ogłosił jeszcze, kto poprowadzi zespół w Centralnej Lidze Juniorów wiosną, jednak według naszych informacji następcą Siemińskiego może być Janusz Góra, były piłkarz Śląska, a także członek sztabu szkoleniowego WKS-u za kadencji Piotra Tworka. Obecnie jest koordynatorem metodologii treningu w akademii Śląska. Więcej o potencjalnym następcy trenera Siemińskiego możecie przeczytać TUTAJ.

ZOBACZ też: Sztylka: Będziemy pracować z tą kadrą, którą mamy (WYWIAD cz. 1)

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.