OFICJALNIE: Piotr Tworek odchodzi ze Śląska

25.05.2022 (11:10) | Marcin Polański
uploads/images/2022/4/tworek_625db2195f4b7.jpg

fot.: Paweł Kot

Piotr Tworek przestał pełnić funkcję trenera Śląska Wrocław – poinformował klub z Oporowskiej. - Uznaliśmy, że potrzebna jest zmiana funkcjonowania drużyny, jej sposobu pracy i stylu gry – wyjaśnia w komunikacie Piotr Waśniewski, prezes WKS-u. 

O tym, że Piotr Tworek zakończy swoją przygodę z zielono-biało-czerwonymi informowaliśmy już po sobotnim meczu z Górnikiem Zabrze (3:4). Choć trener osiągnął cel w postaci utrzymania drużyny w ekstraklasie, to wyniki (tylko 1 wygrana w 10 meczach) oraz styl gry drużyny pozostawiały wiele do życzenia.

W naszej sondzie ponad 86% głosujących było zdania, że Śląsk po sezonie powinien zmienić trenera.

"Wszyscy w Śląsku jesteśmy bardzo rozczarowani poprzednim sezonem. Zarówno miejsce w tabeli, jak i styl, w którym drużyna wywalczyła utrzymanie, są dalekie od oczekiwań i możliwości naszego klubu. Jesteśmy wdzięczni trenerowi Tworkowi za podjęcie w trudnym momencie misji ratowania ekstraklasy dla WKS-u i wykonanie tego zadania. W ostatnim czasie szczegółowo przeanalizowaliśmy sytuację, w jakiej się znaleźliśmy. Uznaliśmy, że potrzebna jest zmiana funkcjonowania drużyny, jej sposobu pracy i stylu gry. W przyszłym sezonie zespół poprowadzi nowy I trener i sztab szkoleniowy" -

– informuje prezes Waśniewski w rozmowie z oficjalną stroną klubu.

Klub nie podał nazwiska nowego trenera oraz składu nowego sztabu szkoleniowego, jednak faworytem do przejęcia schedy po Tworku wydaje się być Marcin Brosz.

ZOBACZ też: LIVE: Czarni Sosnowiec - Śląsk Wrocław (FINAŁ PUCHARU POLSKI NA ŻYWO)