Piłkarz Meczu przeciwko Zagłębiu (WYNIKI)

15.12.2020 (12:02) | Krzysztof Banasik
uploads/images/2020/12/szromnik_5fd89c7e4eea8.jpg

fot.: Mateusz Porzucek

Derby Dolnego Śląska pomiędzy Zagłębiem Lubin a Śląskiem Wrocław nie dały nam radości w postaci punktów lub chociaż dobrej gry WKS-u, ale miały swojego bohatera. 

Był nim niewątpliwie Michał Szromnik, który w naszym głosowaniu zdobył absolutnie rekordowe 76% głosów! Bramkarz Śląska wyprawiał między słupkami cuda, był tego dnia w wyśmienitej formie. Podobnie zresztą jak w poprzedniej kolejce z Rakowem Częstochowa, kiedy wychowanek Gedanii Gdańsk niespodziewanie zastąpił Matusa Putnockiego, nieobecnego ze względu na dodatni test na koronawirusa. 

Tak pisaliśmy o nim w "Plusach i minusach":

Po sprokurowanym przez niego rzucie karnym, Zagłębie wróciło do gry w derbach, jednak gdyby nie Szromnik gospodarze z bramki dającej prowadzenie mogliby się cieszyć już kilka minut po wyrównującej. Bramkarz Śląska zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej w wieku 27 lat, jednak kolejny raz pokazał, że warto było na niego czekać, a Matus Putnocky nie musi spieszyć się z rekonwalescencją. Szromnik niewątpliwie jest w gazie, nawet jeżeli słowacki bramkarz wydobrzeje do czwartkowego meczu z Wartą na tyle, że będzie mógł być brany przy ustalaniu składu, trener Lavicka powinien pozwolić dograć ten rok byłemu golkiperowi Chrobrego. Zimą zaś bardzo poważnie zastanowić się, czy to nie jest najlepszy moment na przekazywanie bluzy z numerem 1 Szromnikowi, który gwarantuje podobnie wysoką jakość, a grać może jeszcze przez dobrych kilka lat. 

Nieco zaskakiwać może fakt, że w naszym głosowaniu na podium znaleźli się Bartłomiej Pawłowski i Piotr Samiec-Talar. Obydwaj raczej nie odznaczyli się czymś szczególnym, szczególnie Samiec-Talar, który zagrał zaledwie 18 minut. Tylko 1% głosów zdobył za to Erik Exposito, strzelec jedynej dla Śląska bramki. Dla Hiszpana było to premierowe trafienie w delegacji. Mateusz Praszelik, który w tej akcji zaliczył asystę, też zebrał tylko 1%.

Wyniki głosowania na Piłkarza Meczu:

  1. Michał Szromnik - 76%
  2. Bartłomiej Pawłowski - 14%
  3. Piotr Samiec-Talar - 7%
  4. Erik Exposito - 1%
  5. Mateusz Praszelik - 1%

Wyniki poprzednich głosowań:

ZOBACZ też: Podsumowanie 13. kolejki ekstraklasy