Przygotowania do derbów. Exposito już we Wrocławiu!

24.01.2023 (16:00) | Marcin Sapuń
uploads/images/2023/1/olsen_63cf09d474b92.jpg

fot.: Mateusz Porzucek

Już tylko cztery dni dzielą nas od pierwszego meczu Śląska w ekstraklasie w 2023 roku. Wrocławianie podejmą Zagłębie Lubin, a po powrocie z Turcji w poniedziałek wrócili do treningów przy Oporowskiej. Co najważniejsze, drużyna szlifuje formę na sobotnie derby w komplecie, po tym jak do Wrocławia wrócił Erik Exposito.  

W piątek podopieczni Ivana Djurdjevicia zakończyli prawie dwutygodniowe zgrupowanie w Turcji, gdzie rozegrali cztery sparingi z zespołami z Węgier, Austrii i Serbii. Dobrą formą w Belek błysnęli między innymi Caye Quintana, John Yeboah i Dennis Jastrzembski, czyli wrocławski tercet ofensywny. Natomiast nowy tydzień rozpoczął się od pierwszego treningu (15:00) na boisku przy ulicy Oporowskiej przed inaugurującym rundę wiosenną meczem, który odbędzie się w sobotę 28 stycznia o godzinie 20:00. Wówczas do stolicy Dolnego Śląska zawita lokalny rywal, Zagłębie Lubin. Jesienią obie ekipy podzieliły się punktami po bezbramkowym remisie. 

Podczas pierwszego treningu w tym tygodniu do dyspozycji trenera Djurdjevicia byli wszyscy możliwi zawodnicy. Zabrakło oczywiście Javiera Hyjka, który udał się na półroczne wypożyczenie do hiszpańskiego klubu Recreativo Huelva. Do Wrocławia wrócił za to Erik Exposito, który w weekend przyleciał do Polski. Hiszpan 14 stycznia z powodów rodzinnych zmuszony był opuścić zimowy obóz przygotowawczy. 

Temat formy napastników WKS-u na pewno nie zostanie pominięty podczas przedmeczowej konferencji prasowej. Exposito to wciąż najlepszy strzelec Wojskowych w obecnym sezonie, ale podczas meczów towarzyskich pod nieobecność swojego rodaka, szansę wykorzystał Caye Quintana, który strzelił trzy gole. Który z piłkarzy z Półwyspu Iberyjskiego pojawi się w wyjściowej jedenastce na derbowy mecz Zagłębiem? 

ZOBACZ też: Derbowe starcie podtrzyma wrocławską twierdzę?