REZERWY: Czwarty sparing, trzecia porażka (RELACJA)

27.01.2024 (17:09) | Krzysztof Rakowicz
uploads/images/2024/1/rezerwy_rafal_65955d8df359a.jpg

fot.: Rafał Sawicki

Śląsk II Wrocław rozegrał czwarty sparing w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Tym razem rywalem był drugoligowy ŁKS II Łódź, który za sprawą bramki w końcówce wygrał spotkanie. 

Wrocławianie intensywnie szykują się do rundy wiosennej, w której mają realne szanse na wyprzedzenie obecnego lidera, którym jest Rekord Bielsko-Biała. Za WKS-em trzy sparingi, z czego dwa kończyły się porażką, a jeden wysokim zwycięstwem. W sobotnie popołudnie Śląsk zmierzył się z drugoligowymi rezerwami ŁKS-u Łódź.

Lepiej w mecz weszli łodzianie, którzy na początku spotkania mieli przewagę. Rolę obróciły się w drugiej części pierwszej połowy. W drugich 45 minutach to Wojskowi prowadzili grę, a ŁKS straszył pojedynczymi akcjami. Niestety dla wrocławian jedna z nich zakończyła się zdobytą bramką. W 87. minucie Bąkowicz dośrodkował piłkę na głowę Łukasza Dynela, który nie pomylił się i przesądził o losach tego sparingu.

Warto dodać, że dla ekipy z Łodzi był to drugi sparing w tym dniu. Dwie godziny wcześniej Ełkaesiacy polegli w meczu z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 1:3.

W spotkaniu wystąpił testowany przez Śląsk Słowak Tomas Husarcik. Osiemnastoletni pomocnik grał przez 45 minut. Niebawem na naszej stronie opublikujemy więcej informacji na ten temat.

Zespół Michała Hetela ma do rozegrania jeszcze pięć sparingów. Dotychczasowe kończyły się następująco:

ŁKS II Łódź - Śląsk II Wrocław 1:0 (0:0)

87' Dynel

Śląsk: I poł.: Śliczniak - Muszyński, Szczyrek, Stawny, Pawelec, Michalski, Jezierski, Wołczek, Lisowski, Milewski, Bednarczyk

II poł.: Korytkowski - Lisowski (67' Bednarczyk), Michalski (67' Szczyrek), Pawelec (67' Stawny), Wojtczak (67' Milewski), Jezierski (67' Wojtczak), Maścianica, Husarcik, Szarabura, Matuszewski, Zaborski

ŁKS: Wyjściowy: Bomba – Bąkowicz, Ślęzak, Marciniak, Radziński, Frakowski, Pawłowski, Kościuk, Iwańczyk, Śliwa, zawodnik testowany

Rezerwowi: Matusiak, Olczak, Mielczarek, Jakubczak, Kajszczak, Dynel

Podczas sparingu była możliwość przeprowadzania zmian powrotnych.

ZOBACZ też: Ten sparing doda im skrzydeł? RB Salzburg - Śląsk Wrocław 0:0 (RELACJA)

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.