REZERWY: Legendy stworzą nowy sztab

20.06.2021 (13:00) | Karol Bugajski
uploads/images/2021/6/123_60cf1f7942abd.png

fot.: slaskwroclaw.pl

Nie trzeba było długo czekać na następców trenerów Piotra Jawnego i Marcina Dymkowskiego w drugiej drużynie Śląska Wrocław. Przy Oporowskiej stawiają na ludzi, którzy przypominają najpiękniejsze wspomnienia z ostatnich lat. 

Krzysztof Wołczek został nowym trenerem drugoligowych rezerw Śląska. Były obrońca wrocławskiego zespołu, który z zielono-biało-czerwonymi w 2012 roku sięgnął po mistrzostwo Polski, już od marca był członkiem sztabu trenera Jacka Magiery, a wcześniej pracował jako trener grup młodzieżowych akademii Śląska, prowadząc kolejne roczniki.

Wysoko zawieszona poprzeczka

Nowy szkoleniowiec rezerw stanie przed nie lada wyzwaniem, bo w zakończonym już sezonie drugiej drużynie wrocławian zabrakło zaledwie punktu do miejsca gwarantującego grę w barażach o I ligę. Świetna praca trenerów Piotra Jawnego i Marcina Dymkowskiego zaowocowała ich przenosinami do właśnie zdegradowanego z ekstraklasy Podbeskidzia Bielsko-Biała.

"Cieszymy się, że Krzysztof rozwinął się w naszej akademii jako trener, czego wyrazem jest choćby uczestnictwo w obozach szkoleniowych "Talent PRO" organizowanych przez PZPN czy dzisiejszy sukces prowadzonego wcześniej przez niego zespołu U-18, który sięgnął po medal mistrzostw Polski. Chcemy dać szansę trenerowi Wołczkowi, ponieważ doskonale zna on zawodników akademii, rozumie filozofię naszej pracy, a pamiętając jego determinację jeszcze z czasów kariery piłkarskiej, chyba wszyscy możemy przyznać, że ma po prostu DNA Śląska Wrocław"

- powiedział cytowany przez oficjalną stronę klubu Krzysztof Paluszek, dyrektor ds. rozwoju sportowego zielono-biało-czerwonych.

Pawelec i Celeban w nowych rolach

Przy Oporowskiej podkreślają ważny aspekt budowania klubowej tożsamości tym bardziej, że najbliższymi współpracownikami trenera Wołczka ogłoszeni zostali Mariusz Pawelec i Piotr Celeban. Obaj zawodnicy nie pojechali na przedsezonowe zgrupowanie pierwszego zespołu Śląska do Chorwacji, ich sytuacja jest jednak odmienna. Pawelec nie będzie już występował w ekstraklasie (zapowiadaliśmy taki rozwój wypadków TUTAJ), dzięki temu, że ma licencję UEFA A i przygotowuje się do samodzielnej kariery szkoleniowej, w drugoligowych rezerwach będzie pełnił rolę grającego trenera. Celeban, zgodnie z informacjami przekazanymi przez klub, tak jak w poprzednim sezonie będzie występował w Śląsku II, jednocześnie pozostając do dyspozycji sztabu szkoleniowego pierwszego zespołu.

"Sport od dziecka był moją pasją i źródłem wielu życiowych lekcji. W dzisiejszym futbolu to detale robią różnicę, a specjalistyczny trening siłowy może pomóc piłkarzom zrobić naprawdę duże postępy w grze. Przez lata sprawdzałem różne, często bardzo niekonwencjonalne metody treningowe, jednak mam świadomość, że czeka mnie wiele nauki. Dlatego wiedzę od trenera przygotowania motorycznego będę starał się czerpać garściami"

- powiedział w rozmowie z klubową stroną Piotr Celeban.

Nowy sezon II ligi z udziałem rezerw Śląska Wrocław rozpocznie się w weekend 31 lipca – 1 sierpnia. Zestaw par powinien zostać opublikowany w najbliższych dniach,  na razie poznaliśmy już kwartet beniaminków nowego sezonu na trzecim szczeblu rozgrywek (więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ).

ZOBACZ też: Kadra na zgrupowanie bez Pawelca i Celebana