REZERWY: Sześć sparingów przed rundą wiosenną

10.01.2022 (18:20) | Karol Bugajski
uploads/images/2021/11/rezerwy_6190da371cdf7.png

fot.: Rafał Sawicki

Drugoligowy Śląsk II Wrocław w poniedziałek rozpoczął przygotowania do drugiej części sezonu. W planach drużyny Krzysztofa Wołczka między innymi sparingi z drużynami zaplecza ekstraklasy i pięciodniowe zgrupowanie. 

Nowy tydzień przyniósł nie tylko wznowienie treningów przez pierwszy zespół Śląska Wrocław. Na premierowych zajęciach po zimowej przerwie w poniedziałek spotkali się również zawodnicy rezerw prowadzeni przez Krzysztofa Wołczka, a pierwsza okazja do gry w 2022 roku nadarzy się im już w przyszłym tygodniu. W sobotę 22 stycznia druga drużyna zielono-biało-czerwonych zagra z ligowym rywalem Lechem II Poznań, a później uda się na krótkie zgrupowanie do Jeleniej Góry.

"Od samego początku trenujemy na wysokich obrotach. Zawodnicy przez czas urlopów realizowali swoje indywidualne plany treningowe, a teraz czas na bezpośrednie przygotowania do rozgrywek" -

- powiedział trener zespołu Krzysztof Wołczek cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Po powrocie z obozu sparingowymi przeciwnikami Śląska II będą jeszcze trzecioligowe Ślęza Wrocław oraz Stal Brzeg, rezerwy czeskiego Slovana Liberec, a także przedstawiciele drugiego szczebla rozgrywkowego w Polsce. 5 lutego rezerwy zielono-biało-czerwonych mają zagrać z celującym w awans Podbeskidziem Bielsko-Biała, którego szkoleniowcami są dobrze znani z pracy przy Oporowskiej Piotr Jawny i Marcin Dymkowski. Tydzień później rezerwy Śląska w meczu kontrolnym zmierzą się z Górnikiem Polkowice – na jego ławce do niedawna siedział inny niedawny znajomy z Wrocławia Paweł Barylski, ale po rundzie jesiennej stracił pracę.

Śląsk II po dwudziestu kolejkach II ligi plasuje się na 11. miejscu w tabeli z sześcioma punktami straty do strefy gwarantującej udział w barażach o awans. Pierwszy mecz w 2022 roku rozegrają w ostatni weekend lutego przeciwko GKS Bełchatów przy Oporowskiej.

PLAN PRZYGOTOWAŃ ŚLĄSKA II DO RUNDY WIOSENNEJ:

  • 22 stycznia - Sparing z Lechem II Poznań (wyjazd)
  • 24-29 stycznia - Zgrupowanie w Jeleniej Górze
  • 29 stycznia - Sparing ze Slovanem Liberec B (wyjazd)
  • 5 lutego - Sparing z Podbeskidziem Bielsko-Biała (wyjazd)
  • 12 lutego - Sparing ze Stalą Brzeg (Wrocław)
  • 12 lutego - Sparing z Górnikiem Polkowice (wyjazd)
  • 18 lutego - Sparing ze Ślęzą Wrocław (Wrocław)

ZOBACZ też: TRANSFERY: Stragan pełen nazwisk