Śląsk ma nowego kapitana!

20.07.2023 (23:04) | Krzysztof Rakowicz
uploads/images/2023/5/erik_6475b31a96ca1.jpg

fot.: Paweł Kot

Odejście Michała Szromnika spowodowało, że Śląsk musiał wybrać nowego kapitana. W czwartek wieczorem wszystko stało się jasne. Od teraz opaskę kapitańską będzie nosił Erik Exposito, a jego zastępcami zostali Łukasz Bejger oraz Martin Konczkowski.  

Kapitanem został Erik Exposito, który ma najwięcej występów dla Śląska spośród wszystkich zawodników w zespole. Hiszpan dołączył do wrocławian przed sezonem 2019/2020. Od tamtej pory rozegrał 130 spotkań, w których strzelił 39 goli i zanotował 18 asyst. 27-latek dotychczas dwukrotnie wystąpił z opaską na ramieniu. Zdarzyło się to w zeszłym sezonie, gdy WKS przegrał z Rakowem Częstochowa wiosną (1:4) oraz zapewnił sobie utrzymanie w ostatniej kolejce w meczu z Legią Warszawa (1:3). 

W ostatnim czasie sieć zalała fala informacji o potencjalnym odejściu Exposito. Hiszpan był o włos od przejścia do tureckiego Eyupsporu, ale transfer na ostatniej prostej zakończył się fiaskiem. Zatem mianowanie napastnika nowym kapitanem WKS-u raczej kończy dyskusję na temat jego odejścia.

Zastępcami Hiszpana zostali Łukasz Bejger i Martin Konczkowski. Pierwszy z nich wystąpił z opaską kapitana w ostatnim sparingu Wojskowych z Erzgebirge Aue

- To była dla mnie pierwsza okazja, by zagrać z opaską kapitana w Śląsku. Bardzo miłe uczucie, szkoda, że w przegranym meczu

- tak to wydarzenie skomentował w rozmowie z klubowymi mediami.

W kadrze meczowej nie było Exposito, zatem można podejrzewać, że już wtedy hierarchia drużyny była znana. Dla porównania, w zeszłym sezonie radę drużyny tworzyli Michał Szromnik (jako kapitan), Petr Schwarz, Patrick Olsen, Erik Exposito oraz Adrian Łyszczarz.

Gratulujemy wymienionej trójce wyróżnienia. Dodatkowo w radzie drużyny znaleźli się Patrick Olsen, Petr Schwarz, Rafał Leszczyński oraz Patryk Janasik 

ZOBACZ też: Wyłoniliśmy Piłkarza Sezonu 2022/2023! (WYNIKI)

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.