TRANSFERY: Pierwsze wzmocnienie już pewne

03.06.2022 (06:00) | Karol Bugajski
uploads/images/2022/1/piast_61eaed37b681d.png

fot.: Paweł Kot

Tydzień po tym, jak po raz pierwszy napisaliśmy o tym, kto tego lata może trafić do Śląska, klub z Oporowskiej finalizuje rozmowy. Wrocławian wzmocni dobrze znany, solidny ligowiec. 

Martin Konczkowski będzie pierwszym zawodnikiem, który w letnim okienku wzmocni Śląsk Wrocław – poinformował Przegląd Sportowy. Według informacji dziennika, porozumienie jest już przesądzone, a 28-latek trafi na Oporowską po wygaśnięciu kontraktu z Piastem Gliwice. Konczkowski z nowym klubem ma podpisać kontrakt obowiązujący do końca czerwca 2024 roku, a przenosiny do Śląska oznaczają dla niego również znaczące rozstanie z Waldemarem Fornalikiem. Nazwisko tego szkoleniowca ma dla niego duże znaczenie, bo poprowadził go w obu dotychczasowych ekstraklasowych zespołach – przed transferem na Okrzei Konczkowski spotkał byłego selekcjonera również w Ruchu Chorzów, dla którego w najwyższej klasie rozgrywkowej występował w latach 2013 – 2017.

Do Piasta boczny obrońca został sprowadzony przed rozpoczęciem sezonu 2017/2018 przez Dariusza Wdowczyka, jednak krótko po starcie ligi stery przejął Fornalik i rok później poprowadził ekipę Konczkowskiego do mistrzostwa Polski. W minionych rozgrywkach 28-latek wystąpił w 31 ekstraklasowych meczach, które okrasił dwiema bramkami oraz czterema asystami. Jak podkreśla Przegląd Sportowy, zakontraktowanie Konczkowskiego było możliwe dzięki niedawnym rozstaniom z dobrze zarabiającymi Robertem Pichem czy Waldemarem Sobotą, a Piast był zainteresowany zatrzymaniem swojego defensora. Zaklepany już transfer Konczkowskiego będzie pierwszym ruchem, pod którym podpisze się już nowy trener Śląska – w czwartkowy wieczór w tej roli zaprezentowany został Serb Ivan Djurdjević.

ZOBACZ też: Jaka będzie przyszłość Putnockiego?