W mediach o Śląsku: Nie ma mocnych na Śląsk

12.11.2023 (06:00) | Krzysztof Rakowicz
uploads/images/2023/11/KoPa_CraKra_SlaWro_10112023_-69-ai_654f7278ad8a7_654fd7d61e363.jpg

fot.: Paweł Kot

Śląsk w piątkowy wieczór bronił jednobramkowej przewagi niczym Spartanie Termopile. Wrocławianom udało się wygrać 1:0, dzięki czemu media opisywały WKS głównie w superlatywach. 

Przegląd Sportowy: Śląsk zdobył Kraków w dziewiątkę! Pasy nad przepaścią

"Śląsk Wrocław kontynuuje świetną passę. Piłkarze lidera ekstraklasy wygrali z Cracovią na jej boisku 1:0 i to mimo tego, że kończyli spotkanie w dziewięciu, po dwóch czerwonych kartkach. Jedynego gola strzelił Nahuel Leiva, który później wyleciał z boiska."

Weszło: Wracamy do pytania: czy Cracovia spadnie z ligi?

"Beniaminkowie ekstraklasy w tym sezonie są naprawdę słabi. Dzisiejsze zwycięstwo Puszczy Niepołomice było pierwszą wygraną kogokolwiek z trójki nowicjuszy od ponad dwóch miesięcy. Są jednak ekipy nad strefą spadkową, które starają się, żeby emocje w walce o utrzymanie zbyt szybko się nie zakończyły i przynajmniej wspomniana Puszcza mogła trochę powalczyć. Cracovia nawet grając 11 na 9, nie potrafiła strzelić gola Śląskowi Wrocław i przegrała kolejny mecz."

GOL24: Śląsk Wrocław w dziewiątkę pokonał Cracovię i nadal jest liderem ekstraklasy. To już dwanaście meczów bez porażki

"Śląsk Wrocław dokonał niemożliwego. Kończąc mecz w dziewiątkę z powodu dwóch czerwonych kartek, pokonał na wyjeździe 1:0 Cracovię. Dzięki bramce Nahuela Leivy i ofiarnej postawy obronie jego kolegów, liderowi tabeli udało się wydłużyć serię do dwunastu spotkań bez porażki."

Sport.pl: Lider ekstraklasy nie do zatrzymania nawet w dziewiątkę! Od bohatera do zera

"Śląsk Wrocław się nie zatrzymuje! Lider ekstraklasy odniósł kolejne zwycięstwo, tym razem pokonując na wyjeździe Cracovię 1:0. Jedynego gola dla gości strzelił w tym meczu Nahuel Leiva, ale trudno go nazwać ich bohaterem, gdyż w drugiej połowie w głupi sposób wyleciał z boiska za skandaliczne zachowanie względem Jakuba Jugasa. Śląsk kończył mecz w "dziewiątkę", gdyż czerwoną kartkę obejrzał także Yehor Matsenko."

Meczyki: Nie ma mocnych na Śląsk Wrocław! Lider ekstraklasy wygrywa nawet w dziewiątkę!

"Śląsk Wrocław odniósł dziesiąte zwycięstwo w tym sezonie ekstraklasy. Lider tabeli wygrał na wyjeździe z Cracovią 1:0, choć mecz kończył w dziewiątkę."

Terazpasy.pl: Strzelamy jak nigdy, przegrywamy jak zawsze

"W meczu 15. kolejki ekstraklasy Cracovia przegrała na własnym boisku z liderem tabeli, Śląskiem Wrocław 0:1 (0:1). Bramkę dająca gościom zwycięstwo zdobył w 15. minucie meczu Nehuel Leiva. "Pasy" pomimo dużej aktywności w ataku, oddania 27 strzałów i gry w przewadze jednego, a później dwóch zawodników nie były w stanie doprowadzić do remisu i przedłużyły swą fatalną serię gier bez zwycięstwa do pięciu."

Gazeta Wrocławska: WKS dowiózł zwycięstwo, choć kończył mecz w dziewiątkę

"Śląsk Wrocław w 15. kolejce ekstraklasy pokonał na wyjeździe Cracovię 1:0. Jedyną bramkę zdobył Nahuel Leiva, który na początku drugiej połowy otrzymał czerwoną kartkę za uderzenie w twarz Jakuba Jugasa. W ostatnim kwadransie WKS musiał radzić sobie w dziewiątkę. Drugą żółtą kartkę obejrzał Yehor Matsenko. „Trójkolorowi” przetrwali trudną sytuację i przedłużyli serię ligowych meczów bez porażki do 12."

Polska - Czechy: gramy o awans czy raczej towarzysko?

ZOBACZ też: Magiera: Zespół, który chce walczyć, to dla mnie największe zwycięstwo