FUTSAL: Młody Śląsk zagrał w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Jak im poszło?

19.12.2022 (16:00) | Jacek Bratek
uploads/images/2022/12/r_63a0665dc318c.jpg

fot.: WKS Śląsk Futsal Wrocław

W miniony weekend zespoły Śląska brały udział w Mistrzostwach Polski w futsalu. Niestety występy nie zakończyły się sukcesem. Poniżej relacje z turniejów. 

W Jelczu – Laskowicach odbyły się finały Mistrzostw Polski w Futsalu U-13. Wziął w nich udział Śląsk reprezentowany przez trawiasty zespół AP Śląsk U-13 (trener Borgman). Niestety mimo dobrej gry w większości meczów nie udało się awansować do ćwierćfinału. W pierwszym meczu doszło do starcia z MOKS Słoneczny Stok Białystok czyli de facto Jagiellonią. Spotkanie można określić starciem gigantów. Obie drużyny stworzyły ciekawe widowisko, co chwilę stwarzając sytuacje bramkowe. Przewagę miał Śląsk, jednak obijali słupki i poprzeczki, dobrze bronił też bramkarz białostoczan. Długo utrzymywał się remis 1:1 po bramce dla Śląska Skrzypczyńskiego. Śląsk atakował i w końcówce nie wykorzystał dwóch przedłużonych rzutów karnych. Niestety 26 sekund przed końcem meczu Śląsk stracił bramkę.

W kolejnym meczu Śląsk zmierzył się z Contstractem Lubawa. Do przerwy Śląsk prowadził 2:0 po golach Pawelca i Malika. Niestety w drugiej połowie drużyna przestała grać i ostatecznie przegrała 2:5.

Mimo to przed ostatnim meczem z Champions Brzesko Śląsk wciąż miał szanse na awans. Musiał wygrać, a jednocześnie Constract musiał pokonać MOKS Białystok. Pierwszy cel udało się zrealizować. Śląsk szybko objął prowadzenie 2:0 po golach Pawelca i Wowczaka, ale do przerwy był jednak remis 2:2. W drugiej połowie młodzi wrocławianie strzelili upragnione dwa gole po strzałach Pawelca i Zarównego. Pozostało czekać na mecz rywali. Niestety zakończył on się wygraną Białegostoku 5:1.

Piłkarsko Śląsk był lepszy od swoich rywali. Zabrakło jednak szczęścia (Białystok) czy futsalowego doświadczenia (Lubawa). Mimo to z pewnością turniej będzie ciekawą nauką i przygodą.

Mistrzem Polski został Rekord Bielsko Biała, który w ostatnich czterech latach regularnie znajduje się na podium. Drugie miejsce wywalczyli gracze AP Pogoń Szczecin, a brązowe medale zdobyli gracze SMS APR Ślesin, których Śląsk pewnie pokonał w rundzie eliminacyjnej.

Skład Śląska: Sawicki, Łupicki, Malik, Pawelec, Suszycki, Rymut, Skrzypczyński, Koziej, Wowczak, Pawłowicz, Lisowski, Kośmider, Zarówny, Dębowski.


Drużyna Śląska U-19 (trener Targowski) zagrała w fazie kwalifikacyjnej do finału MMP w Pniewach. Po ubiegłotygodniowym dobrym występie na inaugurację III ligi wydawało się, że zespół będzie w stanie powalczyć o sukces. Niestety wrocławianie po trzech porażkach zajęli ostatnie miejsce w grupie. Śląsk przegrał kolejno z Futsal Leszno 2:3 (bramki Muszkiewicz i Chajdziony), Red Dragons Pniewy 0:3 i po walce z Futsal Szczecin 3:4 (Muszkiewicz, Kapinos, Jasiczek).

Skład Śląska: Dec – Chajdziony, Jasiczek, Kur, Kapinos, Muszkiewicz, Kuras, Wieczorek, Metushko, Antos, Krawiec.

Czym zajmuje się współczesna swatka? Dlaczego warto skorzystać z jej usług?

ZOBACZ też: TRANSFERY: Exposito odejdzie do Włoch?

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.