FUTSAL: Rusza II liga futsalu. Rekrutacja do CLJ

03.11.2023 (20:00) | Jacek Bratek
uploads/images/2022/12/318225033_577360474397745_2675846748787879317_n_638ded2c8301e.jpg

fot.: WKS Śląsk Futsal Wrocław

W najbliższy weekend  startuje II liga futsalu, w której zagrają rezerwy Śląska. Będzie to spore wyzwanie dla klubu. W ubiegłym sezonie rezerwy jako Akademia Śląsk Futsal Oleśnica  występowały w III lidze i ich zadaniem było ogrywanie młodzieży przed turniejami eliminacyjnymi do mistrzostw Polski juniorów. 

Obecnie juniorzy będą mieć własną ligę. Seniorzy awansowali do I ligi, dlatego będzie potrzeba ogrywania zawodników, będących blisko podstawowego składu. W tym celu rezerwy zostały zgłoszone do II ligi. Drużynę ma prowadzić duet Przemysław Stasiak i Piotr Gorczyca. Obaj w ubiegłym sezonie przyczynili się do awansu do I ligi. Niewykluczone, że i w tym sezonie pojawią się na parkiecie.

Rywalami w grupie C będą Polonia Bielany Wrocławskie, Bongo Niemodlin, Górnik Sosnowiec, Orzeł Jelcz-Laskowice i AZS AWF Profi Sport Wrocław. Ta ostatnia drużyna będzie rywalem Śląska na inauguracje. Derby Wrocławia (do tej pory z pierwszą drużyną Śląska) zawsze wzbudzały emocje. Do tej pory rozegrano cztery takie mecze.

Na inaugurację sezonu 2021/22 po bardzo emocjonującym meczu wygrał AZS. Rewanż nazwaliśmy horrorem sezonu. Śmiało można powiedzieć, że był to jeden z najbardziej dramatycznych meczów w historii Śląska. Grad bramek, zmieniająca się sytuacja na boisku, końcówka przyprawiająca o zawał serca, a także niespotykana ilość żółtych i czerwonych kartek. Wykluczeni zostali także trenerzy obu drużyn.

Na zakończenie 2022 roku emocji już nie było. Mecz przeszedł do historii ze względu na wysoką wygraną Śląska 12:3, a także z okazji pierwszej klubowej transmisji internetowej z komentarzem. Prowadzili go redaktorzy Śląsknetu Krzysztof Banasik i Krzysztof Rakowicz.

Rewanż na zakończenie sezonu to jak do tej pory najważniejszy mecz w historii Śląska. Po perturbacjach związanych z miejscem i terminem meczu Śląsk pokonał AZS i zapewnił sobie historyczny awans do I ligi.

Śląsk w okresie przygotowawczym rozegrał jeden sparing, przegrywając z Polonią Bielany Wrocławskie 5:9. Bramki dla Śląska strzelili Kur, Łuczak, Barański, Krawiec, Maslynkov.

Skład Śląska: Morykyshka – Turkowyd, Maslynkov, Krawiec, Kur, Połoniewski, Łuczak, Maslynkov, Barański

Inauguracja ligi odbędzie się w sobotę 4.11 o godzinie 19:00 w hali przy ulicy Górnickiego. Tydzień później po raz pierwszy w historii wystartują rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów U-19 w futsalu. W grupie III wystartuje sześć zespołów – pięć z okręgu górnośląskiego i Śląsk Wrocław. Pierwszy mecz Śląsk rozegra u siebie, a przeciwnikiem będzie zespół Sośnicy Gliwice. Drużyna jest nadal w fazie budowy. Klub zaprasza chętnych zawodników z roczników 2005 i młodszych. Gra w Śląsku na szczeblu centralnym na pewno stanowić będzie wyzwanie dla młodych adeptów futsalu. Kontakt telefoniczny 696472203. Zapraszamy.

Zbiornik Betonowy i Jego Zastosowanie na Śląsku

ZOBACZ też: Czy Śląsk wystawi młodzieżowca w nadchodzącym meczu?

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.