FUTSAL: Derby nie dla Śląska

08.11.2021 (06:49) | Jacek Bratek
uploads/images/2021/11/FDlurgoWQAU1ull_6188bbde22ba7.jpg

fot.: Krzysztof Banasik

WKS Śląsk Futsal Wrocław zainaugurował rozgrywki II ligi (trzeci poziom rozgrywkowy). W pierwszym meczu wrocławianie zmierzyli się ze spadkowiczem z I ligi AZS AWF Profi Sport Wrocław. Dość licznie zgromadzona publiczność oglądała emocjonujące widowisko, które zakończyło się porażką Śląska 3:4 (1:2). 

Śląsk w tym meczu nie mógł jeszcze skorzystać z zawodników z Ameryki Południowej - Jorge Merchante Andreu, Ignacio De Leon Sorhuet, Cauã Tarlé, nie zagrał też najlepszy gracz z ubiegłego sezonu Jiri Mraz.

Początek spotkania należał do gości, którzy wykorzystali złe wejście w mecz Śląska i w pierwszych pięciu minutach strzelili dwa gole. AZS AWF grał dojrzalej, widać było doświadczenie i zgranie spadkowicza z I ligi, który co prawda kadrowo mocno się zmienił, ale trzon drużyny pozostał. Przed przerwą Śląsk zdołał zdobyć kontaktową bramkę po efektownym strzale Patryka Mendeli.

Druga połowa była o wiele bardziej emocjonująca. Przewagę uzyskał Śląsk, stwarzał sporo sytuacji bramkowych, ale bardzo dobrze bronił Piesiak. Jego vis-avis Dawid Sasiela również wykazał się kilkoma efektownymi interwencjami.

Na pięć minut przed końcem meczu wyrównującą bramkę dla Śląska zdobył Jan Vavrac. Rywal bardzo szybko ponownie wyszedł na prowadzenie po strzale z przedłużonego rzutu karnego. Chwilę później po faulu w polu karnym z rzutu karnego wyrównał Mendela.

Obie drużyny dążyły do strzelenia zwycięskiego gola, ale nie wykorzystały przedłużonych rzutów karnych (w Śląsku Wojciech Działach). Niestety w ostatniej minucie meczu, po rozegraniu rzutu wolnego, rywal zdołał przechylić losy spotkania na swoją korzyść.

Skład Śląska: Sasiela – Borowicz, Vavrac, Kminek, Działach, Wróbel, Mendela, Stępień, Antos, Pach, Babii, Offert, Domolewski.

ZOBACZ też: FIFA 22 - Śląsk Wrocław w grze

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.