Kotwica Kołobrzeg - Śląsk II Wrocław. Co warto wiedzieć przed meczem?

Kotwica Kołobrzeg - Śląsk II Wrocław. Co warto wiedzieć przed meczem?

fot.:

Ze względu na nadchodzący mundial rozgrywki klubowe na całym świecie powoli dobiegają końca. Drugi zespół Śląska Wrocław na swój ostatni mecz w 2022 roku pojedzie do beniaminka, który sensacyjnie jest liderem II ligi. Co warto wiedzieć przed tym spotkaniem?



 

Mecz Kotwica Kołobrzeg - Śląsk II Wrocław rozpocznie się w sobotę o godzinie 13:00. Relację tekstową minuta po minucie przeprowadzimy TUTAJ.


Rezerwy Śląska zawodzą, a najlepszym tego dowodem jest to, że zespół Krzysztofa Wołczka podejdzie do spotkania jako ostatnia drużyna w tabeli. Inaczej wyglądają nastroje rywali wrocławian. Kotwica, dla której to powrót na szczebel centralny, weszła w sezon jak w masło i dzięki temu jest liderem ligi, lecz na ten moment ma tylko dwa punkty przewagi nad KKS-em Kalisz. 


Mimo, że Wojskowi nie radzą sobie najlepiej, to mają szansę wywalczyć punkty w Kołobrzegu, ponieważ Kotwica odnotowuje spadek formy. Ostatnie cztery mecze to dwie porażki i dwa remisy podopiecznych młodego Marcina Płuski. Na dodatek przez te cztery kolejki zawodnicy Kotwicy strzelili tylko jednego gola


Aczkolwiek stadion Kotwicy można określić jako niezdobytą twierdzę. Kołobrzeżanie wciąż ''czekają'' na pierwszą domową porażkę od kwietnia tego roku, kiedy jeszcze grali w III lidze. Śląsk będzie musiał wykazać się skutecznością w wykańczaniu akcji, ponieważ liczbę straconych bramek Kotwicy u siebie w tym roku można policzyć na palcach.

Kotwica Kołobrzeg u siebie w sezonie 2022/2023:

  • mecze: 9
  • zwycięstwa: 7
  • remisy: 2
  • porażki: 0
  • bramki zdobyte: 14
  • bramki stracone: 4

Kotwica Kołobrzeg u siebie w 2022 roku:

  • mecze: 17
  • zwycięstwa: 13
  • remisy: 2
  • porażki: 2
  • bramki zdobyte: 26
  • bramki stracone: 9

Wszystko wskazuje na to, że podopiecznym trenera Wołczka lepiej gra się na wyjazdach. Rezerwy Śląska w tym sezonie wygrały cztery razy, z czego trzy na obcym terenie. 

Śląsk II Wrocław na wyjazdach w sezonie 2022/2023:

  • mecze: 9
  • zwycięstwa: 3
  • remisy: 1
  • porażki: 5
  • bramki zdobyte: 15
  • bramki stracone: 17 

Problemem Wojskowych jest postawa w defensywie. Na osiemnaście kolejek, tylko trzykrotnie wrocławianie nie tracili bramki. Dla porównania, lider II ligi osiem razy kończył mecz bez straty gola. 


Ostatnie spotkanie Śląska to pokaz bezsilności wobec Raduni Stężyca, która zwyciężyła na Oporowskiej 1:0

A ostatnie wyjazdowe spotkanie Śląska to tym bardziej pokaz bezsilności. Wrocławianie przegrali 0:2 na stadionie wówczas ostatniego Hutnika Kraków, a na dodatek WKS kończył mecz w dziesięciu po czerwonej kartce, którą obejrzał Łukasz Gerstenstein.


Poprzedni mecz Kotwicy zakończył się jej porażką 0:1 w Olsztynie z lokalnym Stomilem. 

Kotwica ostatnie domowe spotkanie rozegrała 23 października, zatem mecz ze Śląskiem będzie pierwszym u siebie w listopadzie. Cofnijmy się do tego 23 października - ekipa z Kołobrzegu podejmowała wicelidera KKS Kalisz, lecz spotkanie przebiegło w nudnej atmosferze i po końcowym gwizdku na tablicy widniał wynik 0:0.


Najlepszym strzelcem beniaminka jest Grzegorz Goncerz, który w tym sezonie strzelił siedem goli. 34-letni napastnik rozegrał 19 spotkań w ekstraklasie, ale to były czasy, gdy w najwyższej lidze swoje mecze rozgrywała jeszcze Amica Wronki. 


W drugiej drużynie Śląska nie ma wyróżniającego się snajpera. Po cztery bramki na swoim koncie mają Miłosz Kurowski, Sebastian Bergier i Szymon Krocz. Pierwszy z nich w porównaniu z resztą zespołu ma najlepszy wynik w klasyfikacji kanadyjskiej, oprócz czterech trafień Kurowski asystował trzykrotnie.


Do konfrontacji między tymi zespołami już w tym sezonie doszło. W pierwszym domowym meczu WKS-u Kotwica goszcząc na Oporowskiej zdominowała gospodarzy i zasłużenie wygrała 2:0.


Jeśli Śląsk wygra w Kołobrzegu, to w najlepszym przypadku ucieknie ze strefy spadkowej, ale musi liczyć na niepowodzenie drużyn, które są tuż nad WKS-em.

Krzysztof Rakowicz

Autor

Krzysztof Rakowicz

Od jakiegoś czasu dwójka z przodu. Wrocławianin, student naszej politechniki, ze Śląskiem zżyty od 2012, a w Śląsknecie od 2022. Poza piłką nożną uwielbiam wiele innych sportów, a do tego podróżowanie i motoryzację ;)

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet w Google News. Śledź nas też na WhatsAppie, Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.