AMP Futbol: Inauguracja ligi we Wrocławiu

04.02.2024 (21:27) | Jacek Bratek
uploads/images/2023/7/amp_64a19ce9bd7ae.jpg

fot.: Paweł Kot

AMP-futbolowy Śląsk to najmłodsze dziecko Śląska Wrocław. W ubiegłym sezonie zespół zadebiutował w rozgrywkach PZU AMP Futbol Ekstraklasy. Wrocławianie spisali się bardzo dobrze, zajmując miejsce tuż za podium. W nadchodzących rozgrywkach apetyty są na pewno jeszcze większe. 

O zmianach kadrowych będziemy Was informować, ale bardzo istotne jest zatrzymanie w klubie trzech Marokańczyków, którzy decydowali o sile drużyny. Ilyass Sbiyaa (wicekról strzelców PZU Amp Futbol Ekstraklasy), Mohcine Chrharh oraz Abdelfattach Bachbach nadal będą grać w Śląsku. Trener Krzysztof Wegrzyn ma też do dyspozycji dwóch reprezentantów Polski – bramkarza Gabriela Stankowskiego oraz Łukasza Mazurowskiego, strzelca pierwszej polskiej bramki dla Śląska w najwyższej klasie rozgrywkowej.

W ostatni weekend stycznia wrocławianie uczestniczyli w turnieju w Świlczy w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W pierwszym meczu wrocławianie zremisowali z Pokrovą Lwów 1:1, a bramkę dla Śląska zdobył Yomi. W kolejnym spotkaniu Trójkolorowi pokonali Stal Rzeszów AMP Futbol, a oba gole strzelił Mazurowski. Na koniec turnieju Śląsk przegrał 0:5 z Wisłą Kraków, która od trzech lat zdobywa mistrzostwo Polski (cztery lata temu byli wicemistrzem) i ostatecznie zajął drugie miejsce.

Skład Śląska: Olewicz, Materac, Stankowski – Molis, Szczyrba, Yomi, Mazurowski, Reinecke,  Lenart

Rozgrywki PZU AMP Futbol Ekstraklasy wystartują w dniach 2-3 marca. Mamy miłą wiadomość dla kibiców. Inauguracyjny turniej odbędzie się we Wrocławiu. W ubiegłym roku zawody rozgrywane na płycie głównej przy Oporowskiej dostarczyły licznie zgromadzonej publiczności sporo emocji. Już dziś zapraszamy w imieniu prawdziwych wojowników w zielono-biało-czerwonych barwach.

ZOBACZ też: FOTO: TOKAR CUP

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.