OLDBOJE: Podsumowanie jesieni

05.01.2024 (12:31) | Jacek Bratek
uploads/images/2023/6/Oldboje 4_6479b6996ff06.jpg

fot.: Śląsknet

Oldboje Śląska Wrocław jako pierwsi zakończyli rozgrywki ligowe w minionym roku. W tym tekście podsumowaliśmy ich jesienne zmagania. 

Po umiarkowanie udanym sezonie 2022/23 najstarsza drużyna Śląska przeszła prawdziwą przemianę. W kadrze zaszły niewielkie zmiany. Do KS Muchobór przeszedł Tomasz Oskierko, a do drużyny dołączył Edward Komarnicki i w trakcie sezonu Dariusz Marcjan.

Mimo to do sezonu przystąpił inny zespół (z akcentem na słowo zespół). Wyraźnie poprawiła się frekwencja, a drużyna funkcjonowała bardzo dobrze. Wróciła pewność siebie, pozwalająca wygrywać każdy mecz. Na inaugurację ligi było trochę kłopotów w wyjazdowym meczu z Polonią Środa Śląska. Gospodarze gonili wynik i mecz zakończył się wynikiem 4:3. Kolejne mecze to wysokie wygrane Wojskowych.

Na koniec roku po dziewięciu kolejkach z kompletem punktów Śląsk zdecydowanie przewodzi w tabeli (przewaga nad drugim miejscem wynosi 12 oczek). Dysponuje też najlepszym atakiem w lidze (40 zdobytych goli) i najlepszą defensywą (10 straconych). Śląsk zaliczył też najwięcej czystych kont (trzy mecze bez straconego gola). Dobre wyniki w defensywie szczególnie cieszą. W poprzednim sezonie to właśnie między innymi niepotrzebnie tracone bramki były jednym z powodów utraty szansy na mistrzostwo.

Warto dodać, że w dwóch meczach zagrał jeden z najlepszych obrońców w historii Śląska – 62-letni Waldemar Tęsiorowski.

W ataku niekwestionowanym liderem był Maciej Kowalczyk, który w ośmiu meczach strzelił  15 goli. Warto jednak zauważyć, że wspomagało go wielu kolegów z zespołu. Na listę strzelców wpisało się aż 13 zawodników.

Trójkolorowi wiosną rozegrają pięć spotkań w grupie. Następnie po cztery najlepsze drużyny z grupy A i B utworzą grupę mistrzowską. Zapraszamy do drużyny chętnych, szczególnie byłych graczy WKS-u. Od rundy wiosennej w rozgrywkach będą mogli występować gracze urodzeni w roku 1979 i później.

Strzelcy bramek:

  1. Kowalczyk – 15
  2. Komarnicki – 6
  3. Dos Santos, Dudzik, Żuk – 3
  4. Moskal, Ciota – 2
  5. Jasiński, Stańczak, Piszcz, Mikuś, Draczyński, bramka samobójcza – 1

Zagrali: Solarczyk, Tkaczyk, Marcjan – W. Tęsiorowski, P. Tęsiorowski, Mikuś, Nakielski, Jankowski, Draczyński, Żuk. Jasiński, Dudzik, Moskal. Kowalczyk, Cacanakos, Przybyła, Piszcz, Górniak, Działa, Olejnik, Komarnicki, Rodak, Dos Santos, Ciota, Stańczak, Sznajder

Dodatkowo w meczach towarzyskich i turniejach zagrali: Hryńczuk, Mandziejewicz, Waszczyk, D. Król, Haras, Górka

W trakcie sezonu zostały pożegnane trzy osoby związane z oldbojami.

Andrzej Kirsza, który w przeszłości był bramkarzem Śląska. Grywał też w oldbojach. Potem często pojawiał się na meczach jako przyjaciel drużyny.

Antoni Jawny grał w oldbojach 30 lat temu. Następnie przez wiele sezonów wspierał spoza boiska, na którym występował jego syn Piotr.

Stanisław Leśniarek był mistrzem Polski juniorów oraz kilkukrotnym mistrzem w oldbojach. O jego zdrowie oldboje walczyli przez lata i udzielali wsparcia.

Wszyscy pozostaną w pamięci rodziny oldbojów Śląska Wrocław.

ZOBACZ też: 2023: Czerwiec, miesiąc dużych zmian

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.