OLDBOJE: Podsumowanie sezonu w wykonaniu Wojskowych

16.07.2023 (19:00) | Jacek Bratek
uploads/images/2023/6/Oldboje 4_6479b6996ff06.jpg

fot.: Śląsknet

Sezon w wykonaniu oldbojów Śląska Wrocław dobiegł końcowi. Zapraszamy na podsumowanie ligowych zmagań Trójkolorowych. 

W minionym sezonie oldboje Śląska po raz pierwszy nie wystąpili w kategorii +35. Drużyna się starzeje. Pomimo wielu apeli, także w naszym serwisie, napływ nowych graczy był symboliczny. Średnia wieku drużyny wynosiła prawie 50 lat, jednak mimo to Śląsk i tak rok w rok zajmował miejsce na podium. Coraz trudniej było jednak ścigać się z graczami 10-15 lat młodszymi i naturalną koleją rzeczy stało się przejście do rozgrywek +45. Krótki rys historyczny  oraz podsumowanie rundy jesiennej przedstawiliśmy TUTAJ.

Do wiosennych rozgrywek WKS przystępował z nadzieją. Zajmował drugie miejsce w tabeli, ale miał trzy zaległe mecze. Wiosna nie poszła po myśli wrocławian. Śląsk grał nierówno. Większość meczów wygrywał wysoko. Zdarzały się słabe mecze i straty punktów, jak na przykład z Lotnikiem Wrocław, czy Pogonią Tondach. Śląsk nie zdołał też wygrać żadnego pojedynku z głównymi rywalami do walki o podium. W sześciu meczach z Widawą Bierutów, Stage-Home Magnice i Pogonią Tondach Wrocław Śląsk zdobył zaledwie dwa punkty. 

Trójkolorowi ostatecznie zajęli czwarte miejsce w lidze, ustępując Pogoni Tondach gorszym bilansem spotkań. Śląsk miał najlepszy atak w lidze. Bilans w 26 meczach to 115 bramki, jednak dodając trzy walkowery, piłkarze Śląska w 23 meczach strzelili 109 bramek (średnia bramkowa to 4,7/mecz). Jednocześnie z drużyn czołówki wrocławianie tracili najwięcej bramek.

Można mówić o pewnym niedosycie. Drużyna miała potencjał na mistrzostwo. Grała efektownie i widowiskowo, ale w paru przypadkach zabrakło dyscypliny. Szczególnie w meczach z najgroźniejszymi  rywalami.

Bramki dla Śląska zdobywali:

  1. Kowalczyk (37)
  2. Jasiński (8)
  3. Kudyba (grał tylko w dwóch meczach), Moskal, Draczyński (7)
  4. Stańczak (6)
  5. Mikuś (5)
  6. Żuk (4)
  7. Nakielski, Obała, Oskierko, Piszcz, Dos Santos (3)
  8. Ciota, Górniak, Przybyła (2)
  9. Sznajder, Dudzik, Małolepszy, Jankowski, Cacanakos, Działa, gol samobójczy (1)

Ponadto sześć goli było spowodowane walkowerem.

Kadra Ślaska: Tomasz Solarczyk, Robert Tkaczyk, Ireneusz Kozak, Paweł Jankowski, Piotr Tęsiorowski, Tomasz Mikuś, Tomasz Nakielski, Paweł Dudzik, Tomasz Oskierko, Bogdan Draczyński, Radosław Jasiński, Tomasz Stańczak, Maciej Kowalczyk, Janusz Kudyba, Tomasz Moskal, Rafał Obała, Krzysztof Działa, Sławomir Sznajder, Arkadiusz Górka, Andrzej Górniak, Eugeniusz Przybyła, Piotr Piszcz, Krzysztof Rodak, Jerzy Ciota, Mauricio Dos Santos, Dariusz Olejnik, Piotr Cacanakos, Paweł Małolepszy oraz liczna grupa sympatyków, którzy w tym sezonie nie zagrali, lecz byli obecni na meczach (Krzysztof Jagiełło, Daniel Kwiatkowski, Jacek Podemski, Stanisław Leśniarek, Zbigniew Mandziejewicz, Romuald Szukiełowicz, Marek Sekunda, Jan Rusin, Jacek Żabik, Tomasz Surmiński, Adam Bąk, Grzegorz Wnuk, Piotr Bobel, Tomasz Wilczyński, Jacek Jaracz, Bronisław Jakiel, Henryk Charucki, Jerzy Kowalczyk, Jerzy Tkaczyk, Marcin Wielgus, Marcin Waszczyk, Paweł Wiśniewski, Daniel Król, Dawid Gołąbek, Ireneusz Wojtczak oraz autor tekstu)

ZOBACZ też: Transferowe podsumowanie tygodnia w Śląsku

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.