Stanisław Leśniarek nie żyje

17.11.2023 (18:30) | Jacek Bratek
uploads/images/2020/9/david-tomaseti-AaZlf5FgUws-unsplash_5f6e36e449758.jpg

fot.: Śląsknet

W nocy z 16 na 17 listopada po długiej i ciężkiej chorobie zmarł wychowanek Śląska, mistrz Polski juniorów 1979, czterokrotny mistrz Polski oldbojów, przez lata związany ze Śląskiem. Człowiek w środowisku piłkarskim bardzo lubiany i szanowany. 

Stanisław Leśniarek jest wychowankiem Śląska. Od najmłodszych lat wyróżniał się w zespołach i grał z kolegami ze starszych roczników. W tym okresie wrocławianie regularnie zdobywali medale mistrzostw Polski juniorów, a w 1979 roku wywalczyli mistrzostwo Polski. Leśniarek trafił także do reprezentacji Polski juniorów, w której rozegrał 10 spotkań (1 gol). Był blisko pierwszego zespołu seniorów i w ostatnim meczu sezonu 1980/81 zadebiutował w I lidze, zmieniając w 85. minucie meczu ze Stalą Mielec Zbigniewa Tracza. Kolejnym klubem był Metal Kluczbork, skąd szybko wrócił do Wrocławia, by przywdziać barwy Ślęzy. Spędził tu siedem lat i wywalczył m.in. awans do II ligi.

Po krótkim epizodzie w Stilonie Gorzów na wiele lat związał się z Piastem Nowa Ruda. Pod koniec kariery grał w klubach z ziemi kłodzkiej Orle Ząbkowice, Sparcie Ziębice, Nysie Kłodzko i Trojanie Lądek-Zdrój. W dwóch ostatnich był też trenerem.

Przez lata był związany z oldbojami Śląska. Czterokrotnie wywalczył z nimi mistrzostwo Polski, wielokrotnie był medalistą ligi dolnośląskiej. Zawsze stanowił o sile zespołu. Był osobą z dużym autorytetem oraz bardzo lubianą i szanowaną. Ciężka choroba uniemożliwiła jego dalsze występy. O przyjacielu nie zapomnieli oldboje Śląska, którzy wielokrotnie organizowali akcje i mecze charytatywne.

Cześć Jego Pamięci.

ZOBACZ też: Niespodziewana porażka w sparingu. Śląsk — Chrobry 2:3 (RELACJA)

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.