Śląsk ciągle bez Exposito

18.01.2022 (17:00) | Karol Bugajski
uploads/images/2021/10/erik_6175cce276adf.png

fot.: Mateusz Porzucek

Przedłuża się przymusowa przerwa najlepszego strzelca zielono-biało-czerwonych w tym sezonie. Hiszpański napastnik cały czas nie może dołączyć do zespołu trenującego w Turcji. 

Pierwsze informacje o kłopotach zdrowotnych Erika Exposito pojawiły się na początku ubiegłego tygodnia. Klub z Oporowskiej poinformował, że snajper z Półwyspu Iberyjskiego uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa i trafił na kwarantannę. Absencja zdobywcy dziewięciu ligowych bramek w tym sezonie nie tylko nie pozwoliła mu uczestniczyć w pierwszym tygodniu treningów we Wrocławiu, ale również wyjechać na zimowe zgrupowanie do Turcji.

Każdy kolejny dzień absencji Exposito może działać na korzyść Fabiana Piaseckiego, który w międzyczasie wrócił z wypożyczenia do Stali Mielec. Na swoją szansę na pozycji wysuniętego napastnika czeka także Caye Quintana.

Exposito miał dołączyć do trenujących nad Bosforem kolegów we wtorek, jednak kolejny raz na drodze stanęły "problemy covidowe". Sprawy zaczynają się niebezpiecznie przedłużać, ale w Śląsku robią wszystko, żeby zawodnik mógł jak najszybciej dolecieć do Turcji i może się to wydarzyć w każdej chwili. Trwają analizy prawne tej zaskakującej sytuacji, bo Exposito od 10 stycznia przebywał przecież w izolacji, a mimo to ciągle ma dodatni wynik, co wyklucza normalne funkcjonowanie.

Problemy Exposito w żaden sposób nie komplikują jego ewentualnego transferu do innego klubu. Przy Oporowskiej na brak ofert nie narzekają, za to na proponowane kwoty już tak. Cierpliwość w przypadku tego tematu może się wrocławianom bardzo opłacać, bo solidna, czyli "bogata" propozycja wydaje się tylko kwestią czasu. Śląsk jest w komfortowej sytuacji, bo latem kontrakt Hiszpana został przedłużony.

Po kilku dniach intensywnych treningów, zielono-biało-czerwoni rozpoczynają serię sparingów – w środę ich rywalem będzie ósmy zespół ligi austriackiej po rundzie jesiennej TSV Hartberg (RELACJA LIVE). Jeszcze w tym tygodniu czekają nas sprawdziany z Karabachem Agdam i Floridsdorfererem. Naukę życia bez Erika mieliśmy okazję zobaczyć już w trakcie piątkowej rywalizacji z Wartą Poznań (1:0) przy Oporowskiej.

Pierwszy ligowy mecz Śląska w 2022 roku zaplanowano na sobotę 5 lutego o godzinie 20:00 w Gdańsku.

ZOBACZ też: Śląsk szlifuje formę w Turcji

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.