Seria porażek trwa

30.11.2018 (20:01) | Krzysztof Banasik
Śląsk nie był w stanie przełamać fatalnej passy i przegrał już czwarty raz z rzędu u siebie, notując łącznie szóstą porażkę na Stadionie Miejskim. Wrocławianie tym razem byli gorsi od liderującej Lechii Gdańsk, która szybko objęła prowadzenie 2:0 i nie oddała go już do końca. Grupa mistrzowska dla Śląska to w tym sezonie na razie tylko pobożne życzenia.


 

Gospodarze przegrali nie tylko z Lechią, ale też z poprzeczką. Trzeba przyznać, że wrocławianie nie mieli szczęścia, te akcje nie wzięły się z niczego. Przypominało się spotkanie z Lechem Poznań, kiedy gracze Tadeusza Pawłowskiego czterokrotnie kierowali piłkę do siatki rywala, ale za każdym razem był spalony.Wynik w 15. minucie otworzył Michał Nalepa, który strzelił potężnie lewą nogą zza pola karnego. Występujący drugi raz z rzędu Jakub Wrąbel kosztem kontuzjowanego Jakuba Słowika co prawda był zasłonięty, ale i tak chyba mógł w tej akcji zrobić nieco więcej. Na plus młodemu bramkarzowi trzeba zaliczyć obronę strzału, który chwilę wcześniej oddał Rafał Wolski i wszystkie późniejsze interwencje.Śląsk szybko mógł wyrównać, ale po strzale Djordje Cotry z rzutu wolnego piłce na drodze do bramki po raz pierwszy stanęła poprzeczka. Futbolówka jeszcze odbiła się od linii bramkowej i wróciła do gry.Lechia zrobiła swoje – wykorzystała niepewną grę Piotra Celebana z Damianem Gąską przy wyprowadzaniu piłki, Lukas Haraslin spożytkował asystę tego drugiego i w sytuacji sam na sam podwyższył na 2:0.Negatywna bohaterka tego spotkania – poprzeczka – dała o sobie znać jeszcze w 30. minucie po strzale Gąski i 10 minut później po główce Wojciecha Golli. W drugiej połowie nieźle w ekstraklasie mógł się zameldować debiutant Daniel Szczepan, ale on też trafił tylko w poprzeczkę.

Śląsk Wrocław 0:2 (0:2) Lechia Gdańsk

Nalepa 15’, Haraslin 25’Śląsk: Wrąbel - Broź, Celeban, Golla, Cotra - Pich, Tarasovs (89’ Radecki), Pałaszewski (72’ Farshad), Gąska – Piech (69’ Szczepan), RobakLechia: Alomerović - Mladenović, Augustyn, Nalepa, Fila (80’ Vitoria) – Haraslin (90’ Michalak), Kubicki, Łukasik, Makowski, Wolski (82’ Arak) - F.PaixaoŻółte kartki: Tarasovs, Szczepan (Śląsk), Nalepa, Fila, Wolski, F.Paixao (Lechia)

Sędziował: Tomasz Kwiatkowski