Udana jesień młodzieży (PODSUMOWANIE)

29.02.2024 (14:00) | Jacek Bratek
uploads/images/2023/12/foto19_654facd9ee60a_65782f326d1ba.jpg

fot.: Rafał Sawicki

Poprzedni sezon był naznaczony dwoma historycznymi wydarzeniami w historii Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław. Juniorzy starsi spadli z Centralnej Ligi Juniorów U-19, a trampkarze zdobyli mistrzostwo Polski w kategorii U-15. W tym sezonie liczymy na powtórkę sukcesów oraz powrót do CLJ w najstarszej kategorii. 

Jak wygląda realizacja celów na półmetku? Biorąc pod uwagę ligi centralne i wojewódzkie, w przypadku AP Śląsk była to najlepsza runda w historii sekcji. Śląsk w ośmiu rozgrywkach wystawił dziewięć drużyn. Pięć razy zajął pierwsze miejsce, dwa razy drugie i dwa razy był trzeci (raz także za Śląskiem). Wrocławianie mają szanse na medale  mistrzostw Polski  U-17 i U-15 oraz na powrót do CLJ U-19. Gorzej poszło drużynom WKS-u Śląsk, ale i tu zanotowaliśmy sukces w postaci awansu trampkarzy do I ligi wojewódzkiej.

Tradycyjnie przypominamy podsumowanie ubiegłego sezonu w ligach centralnych i wojewódzkich.

JUNIORZY STARSI

Historyczny występ juniorów starszych w lidze wojewódzkiej. Jak do tej pory od momentu powstania Akademii Śląska juniorzy starsi na tym poziomie rozgrywek grali tylko jesienią 2012 roku. Były to eliminacje do Makroligi przekształconej potem w CLJ. Po feralnym spadku drużyna z ubiegłego sezonu praktycznie przestała istnieć. Część zawodników skończyła wiek juniorski. Spośród spełniających kryterium wiekowe odeszło dziewięciu zawodników. Brak centralnej ligi nie był magnesem dla potencjalnych nowych graczy.

W rezultacie  nowy/stary  trener Ryszard Pietraszewski musiał budować drużynę od zera. W okresie przygotowawczym  w sparingach bywało, że na 20 zawodników 12 było testowanych. Na początku rozgrywek kadra była bardzo wąska. Mimo to od początku Śląsk gromił rywali. Po kilku kolejkach do drużyny dołączyło trzech nowych zawodników. Wrócili też bracia Solarz. Wrocławianie kroczyli od zwycięstwa do zwycięstwa i już na trzy kolejki przed końcem zapewnili sobie awans do wiosennej Makroligi. Pogromcę znaleźli dopiero w ostatniej kolejce, ulegając Ślęzie Wrocław, która jako drugi zespół awansował do wyższej ligi.

Mimo to Śląsk zdecydowanie wygrał ligę wojewódzką, gromadząc w 15 meczach 42 punkty. Zawodnicy zdobyli 88 goli (tylko Miedź była skuteczniejsza) i stracili tylko 10 goli (najlepsza defensywa w lidze).

Wrocławianie awansowali do wiosennych rozgrywek Makroligi, gdzie rywalami będą Ślęza Wrocław, GKS Katowice, Gwarek Zabrze, Lechia Zielona Góra, Stilon Gorzów Wielkopolski, MKS Kluczbork i MKS Gogolin. Z tego grona tylko jedna drużyna awansuje do CLJ.

Drużyna brała też udział w rozgrywkach Pucharu Polski okręgu wrocławskiego. Po wysokich wygranych z Borem Oborniki Śląskie 11:0 i WKS Kątna 9:1 wrocławianie pechowo zremisowali z Burzą Bystrzyca 1:1, tracąc bramkę w ostatniej akcji meczu. Następnie przegrali w rzutach karnych 3:4. Wiosną rozgrywki WLJS będą kontynuowane bez AP Śląsk i Ślęzy.

Strzelcy bramek w lidze:

 1. Bednarczyk – 17
 2. Maścianica, Szczyrek – 10
 3. Kobelczuk – 6
 4. J. Solarz, Kaliszczak, Marciniak – 5
 5. Pawlik, Lipiński – 4
 6. Greiner, M. Solarz, Goszczyński – 3
 7. Sikora, Wołczek, Noczyński – 2
 8. Krukowski, Golińczak, Wróblewski, Zender, Rozum, Skóra, Graczyk –

Strzelcy bramek w Pucharze Polski:

 1. Smolarkiewicz, J. Solarz – 3
 2. Sikora, Kaliszczak, Kobelczuk, Maścianica, Zender, Lipiński, Graczyk – 2
 3. Rozum, Bednarczyk – 1

Strzelcy rzutów karnych: Goszczyński, Fałowski, Maścianica

Kadra Śląska: Celebański, Charuży, Śliczniak, Głogowski – Rozum, Golińczak, Fałowski, Szczyrek, Goszczyński, Krukowski, Lipiński, Marciniak, K. Kurowski, Greiner, Pawlik, Noczyński, Maścianica, Zender, Wołczek, Wróblewski, M. Solarz, J. Solarz, Bednarczyk, Graczyk, Sikora, Skóra, Smolarkiewicz, Sosulski


Juniorzy starsi WKS Śląsk (trener Król) bardzo długo dotrzymywali kroku kolegom z Akademii. Wojskowi zaliczyli  bardzo dobry start i przez większą część sezonu zajmowali drugie miejsce premiowane awansem. Potem spadli na trzecie miejsce, wciąż licząc się w grze. Niestety fatalna końcówka, gdy Śląsk w sześciu ostatnich meczach przegrał cztery razy, raz wygrał i raz zremisował, spowodowała, że WKS zakończył rundę na szóstym miejscu z 26 punktami i stosunkiem bramek 42:24.

WKS Śląsk również wystartował w Pucharze Polski. Podobnie jak AP Śląsk Wojskowi przeszli dwie rundy, pokonując Galaktikos II  Solna 6:0 i Esthetic Ludów Śląski 5:2. Następnie po remisie 2:2 przegrał w karnych z KS Żórawina.

Strzelcy bramek w lidze:

 1. Cieślak – 12
 2. Wieczorek – 8
 3. Gawłowicz – 7
 4. Bogdanik – 4
 5. Kinsner, Neumann – 3
 6. Stanek – 2
 7. Rozestwiński, Sołtowski, Siemiochin – 1

Strzelcy bramek w Pucharze Polski:

 1. Gawłowicz – 3
 2. Gruszka, Bogdanik – 2
 3. Rozestwiński, Kinsner, Cieślak, Szczepański, Neuman, gol samobójczy – 1

Strzelcy rzutów karnych: Neumann, Siemiochin, Banach

Kadra Śląska: Pliś, Tymoshenko – Banach, Bogdanik, Cieślak, Gawłowicz, Gruszka, Jusza, Kinsner, Łysiak, Rozestwiński, Neuman, Siemiochin, Sobczak, H. Sokołowski, Sołtowski, Stanek, Surowiecki, Szczepański, Wajncetel, Wieczorek, Ziemba

JUNIORZY MŁODSI

W Centralnej lidze Juniorów U-17 Śląsk (trener Mordal) przystępował do rozgrywek ze sporymi oczekiwaniami. Do mocnego rocznika 2007 dołączyli aktualni mistrzowie Polski U-15 (rocznik 2008). Stworzył ciekawy zespół, który miał namieszać w lidze. I tak się stało. Śląsk od początku znajdował się w najlepszej trójce, a gdy na półmetku rundy wskoczył na pozycję lidera, tylko na chwilę oddal tę lokatę Lechowi Poznań. Ostatecznie po 17. kolejkach Śląsk z 39 punktami prowadzi w tabeli z dwupunktową przewagą nad Lechem i Zagłębiem Lubin. Przewaga mogła być wyższa, gdyby nie… Szczecin. Na 12 straconych punktów osiem przypadło na drużyny z tego miasta. Śląsk przegrał i zremisował z FASE oraz przegrał z Pogonią. 

Wrocławianie mogą się pochwalić najlepszym atakiem (63 gole – drugi Lech ma na koncie 54 trafienia) i drugą najlepszą obroną (23 gole). Siłą drużyny była gra zespołowa. Większość meczów naprawdę dobrze się oglądało, a 63 gole zdobywało aż 19 graczy.

Wiosną zostało do dogrania 13 kolejek. Po zakończeniu fazy grupowej zwycięzcy grupy zachodniej i wschodniej zagrają o mistrzostwo, a drużyny z drugich miejsc powalczą o trzecie miejsce. Mamy nadzieję, że w gronie medalowym będzie Śląsk.

Strzelcy bramek w lidze:

 1. Ciućka – 7
 2. Maliszewski, Kobelczuk, Zabrzeski – 6
 3. Cesarz, P. Skrzypczyński, Rostek – 5
 4. Gerstenstein, Szywała – 4
 5. D. Moskaluk – 3
 6. Cegliński, Wąsala – 2
 7. Wróblewski, Sosulski, Fałowski, Pawlik, Markowski, Sztylka, Cyrek, gol samobójczy – 1

Kadra Śląska: Charuży, Śliczniak, Klint, Pytlak – Adamkiewicz, Cyrek, Cegliński, Kaszub, Fałowski, Cesarz, Pakosz, Pawlik, Markowski, Samołyk, Ciućka, Gerstenstein, Kobelczuk, Kur, Sosulski, Sztylka, Szywała, P. Skrzypczyński, Maliszewski, D. Moskaluk, Rostek, Szczygieł, Wąsala, Wróblewski, Zabrzeski, Wlazło


W Wojewódzkiej Lidze Juniorów Młodszych zagrały dwa zespoły AP Śląsk (trener Wilusz) i WKS Śląsk (trener Maligranda).

Zespół AP Śląsk, będący zapleczem lidera CLJ U-17 zaliczył także bardzo dobrą rundę, a zwłaszcza początek rozgrywek. Śląsk wygrał pierwsze siedem meczów, ulegając dopiero w ósmej kolejce Ślęzie Wrocław. Mimo zadyszki na koniec rundy (Śląsk przegrał jeszcze z Parasolem Wrocław i Miedzią Legnica) wrocławianie zakończyli rundę jesienną na drugim miejscu z jednopunktową stratą do Miedzi. Bilans Śląska to 27 punktów (dziewięć wygranych i trzy porażki). Bilans bramkowy to 33:14.

Strzelcy bramek w lidze:

 1. Kruchlak, Świerczek – 6
 2. Rostek – 5
 3. Moskaluk – 3
 4. Pakosz, Topór, gol samobójczy – 2
 5. Falkowski, Yakubov, Adamkiewicz, Wlazło, Kur, Szczygieł, Sztylka – 1

Kadra Śląska: Jazowski, Pasternak, Nowak, Klint, Pytlak – Adamkiewicz, Borowy, Cesarz, Falkowski, Lichoń, Gajewski, Hachuła, Kruchlak, Kur, Markowski, D. Moskaluk, Orłowski, Pakosz, Rostek, Samołyk, P. Skrzypczyński, Świerczek, Szczygieł, Szarek, Sztylka, Tonak, Topór, Yakubov, Wąsala, Wyszyński, Wlazło


Dużo gorzej poradził sobie WKS Śląsk. Do rozgrywek przystępował całkiem nowy zespół. Tylko pięciu graczy występowało w ubiegłym sezonie w WLJM. Resztę stanowili zawodnicy rok młodsi, grający wcześniej w Wojewódzkiej Lidze trampkarzy (jesienią w drugiej wiosną w pierwszej) oraz kilku nowych graczy. Śląsk przegrał 10 z 12 meczów. Wygrał tylko z Chrobrym Głogów i zremisował z Karkonoszami Jelenia Góra. Miejmy nadzieję, że po dobrze przepracowanej zimie młodzi gracze nabiorą doświadczenia i wiosną wypadną lepiej, unikając degradacji.

Strzelcy bramek w lidze:

 1. Czaja – 8
 2. Tympalski, Matkowski, Instyński – 1

Kadra Śląska: Zdziebełko, Pac,  Brzeziński, Czaja, Gieroń, Grzywaczewski, Instyński, Kowalewski, Kamiński, Lis, Łoś, Matkowski, Mech, Ostapenko, Narożny, Pac, Pitala, Sadowski, Szczygłowski, Szwesta, Tympalski, Wilczek, F.  Zeń

TRAMPKARZE

W ligach trampkarzy  i młodzików rundy jesienne i wiosenne to odrębne rozgrywki. Skorzystali na tym trampkarze WKS  Śląsk i młodzicy AP Śląsk, którzy awansowali z drugich do pierwszych lig wojewódzkich, rozgrywanych wiosną.

W Centralnej Lidze Juniorów Śląsk jest aktualnym mistrzem Polski. Podopieczni trenera Franczaka postanowili pójść śladem kolegów. Zespół, który wygrywał w poprzednim sezonie w Wojewódzkiej Lidze Trampkarzy (jesienią i wiosną) oraz Wojewódzkiej Lidze Trampkarzy Młodszych Tomasz Pytlak, Dominik Kleczewski i Bartosz Szywała (ten ostatni grał równolegle w CLJ U-17 i U-15) rozpoczął sezon od dwóch remisów, ale potem w kolejnych 12 meczach zaliczył 11 zwycięstw i tylko 1 remis. W całej rundzie nikt nie pokonał Śląska. Biorąc pod uwagę ten i poprzedni sezon, ostatniej porażki wrocławianie doznali 10.11.2023 roku w meczu z Zagłębiem w Lubinie. Biorąc pod uwagę ligę i play-offy Śląsk jest niepokonany od 34 spotkań! Na sukces zapracowały dwie drużyny i  liczymy, że seria będzie trwać.

Wiosną wszyscy startują z zerowym kontem. Czy sukces zwieńczy dzieło w postaci kolejnego mistrzostwa? Tego życzymy trenerowi i drużynie. Bilans Śląska jesienią to 36 punktów (aż osiem punktów przewagi nad drugim Górnikiem Zabrze). Bilans bramkowy wynosi 51:9. Śląsk miał najlepszą ofensywę i defensywę w lidze. W obu przypadkach różnica nad kolejnym zespołem wynosiła 11 goli.

Strzelcy bramek w lidze:

 1. Kucharski – 14
 2. Kleczewski – 6
 3. Czyzio – 4
 4. Szywała, Szura – 3
 5. Stój, Kanak, Mańkowski, Różycki, Matuszewski, Bremer, Fitowski, gol samobójczy – 2
 6. Kołakowski, Litwin, Sadłocha, Gabryś, M. Moskaluk – 1

Kadra Śląska: Pytlak, Klint, Dudziak, Nowak – Chyb, Kołakowski, Litwin, Matuszewski, Czyzio, Fitowski, M. Moskaluk, Mańkowski, Czarkowski, Ciesielski, Kanak, Kleczewski, Sadłocha, Szura, Szywała, Wołosowski, Zawadzki,  Bremer,  Różycki, Stój, Gabryś, Kucharski


W I Wojewódzkiej Lidze Trampkarzy zagrał zespół U-14 (trener Borgman). W większości występowali gracze rok młodsi od rywali. Zawodnicy  Śląska  grali równolegle w Wojewódzkiej Lidze Trampkarzy Młodszych. Trójkolorowi zajęli trzecie miejsce, choć powinni być stopień wyżej na podium. W drugiej kolejce wrocławianie wygrali w Lubinie, jednak z powodu błędu sędziego i odwołania Zagłębia mecz został powtórzony i padł remis.

Śląsk zakończył rundę z 29 punktami (dziewięć wygranych, dwa remisy, trzy porażki). Bilans bramkowy wyniósł 50:13. Razem z FC Wrocław Academy Śląsk stracił najmniej goli w lidze.

Smutnym wydarzeniem w drużynie był wypadek czołowego obrońcy Franciszka Tokarskiego. Franek jest po dwóch operacjach, ale wciąż walczy o powrót do zdrowia i sprawności. Koszty rehabilitacji są bardzo wysokie. W specjalistycznym ośrodku miesięczne koszty wynoszą 70 tys. zł! Zachęcamy do udziału w zbiórce dla Franka. Historię wypadku i link to zbiórki znajdziecie TUTAJ.

Strzelcy bramek w lidze:

 1. Stój – 10
 2. Zajączkowski – 8
 3. Bremer, Pawelec – 6
 4. Gabryś, Pawłowicz, Ciesielski, Barcikowski –
 5. Czarkowski, Malik, Różycki, Pruś, J. Skrzypczyński – 2
 6. Mazan, Kleczewski, Czyzio – 1

Kadra Śląska: Dudziak, Nowak, Sawicki – Barcikowski, Bazylewicz, Bremer, Chyb, Ciepliński, Ciesielski, Czarkowski, Czyzio, Fitowski, Kabryś, Kanak, Kleczewski, Kulas, Lisowski, Litwin, Matuszewski, Malik, Mazan, M. Moskaluk, M. Mańkowski, Pawelec, Pawłowicz, Pruś, Różycki, Rymut, Dębowski, J. Skrzypczyński, Soliński, L. Szuba, Szura, Wojtasik, Zajączkowski, Zarówny, Wołosowski, Tokarski, Zawadzki, Strzelecki


Wiosną rywalem AP Śląsk będą także trampkarze WKS Śląsk (trener Zawadzki), którzy zwyciężyli w rozgrywkach II ligi wojewódzkiej. Dla wielu ten wynik był dość nieoczekiwany. Głównym faworytem była Ślęza Wrocław, która  w ubiegłym sezonie przegrała w barażach o awans do CLJ U-15. I rzeczywiście, rywalizacja Śląska i Ślęzy nadawała ton rozgrywkom. W pierwszym meczu wygrali źółto-czerwoni. W rewanżu górą był WKS. Obie drużyny miały najlepszy bilans bramkowy (Śląsk 49:16, Ślęza 62:7). Na koniec rozgrywek to Śląsk miał punkt więcej. Trzecia drużyna FC Wrocław Academy traciła do Śląska aż 11 punktów. Paradoksalnie przekleństwem Ślęzy była jej… druga drużyna, która w derbowym meczu zremisowała z faworytem.

Strzelcy bramek w lidze:

 1. Krawiec, Adamenko – 6
 2. Dobrowolski, Witosiński, Leontiev – 5
 3. gol samobójczy – 3
 4. Ruda, Krzykawski, Pyzhov, Galar, Ogórek, Trojan – 2
 5. Dąbrowski, Schorowski, Wyżga, Wituszyński, Reczka, Beszter – 1

Kadra Śląska: Piasecki – Adamenko, Beszter, Dąbrowski, Dobrowolski, Galar, Krawiec, Krzykawski, Lasota, Leontiev, J. Mańkowski, Ogórek, Pyzhov, Reczka, Ruda, Schorowski, K. Szuba, Trojan, Wilkosz, Witosiński, Wituszyński, Wyżga, Zalewski, I. Zeń


W Wojewódzkiej Lidze Juniorów Młodszych podobnie, jak w ubiegłym sezonie Śląsk (trener Borgman) ustąpił miejsca Parasolowi Wrocław. Rywalizacja tych dwóch zespołów od paru lat jest bardzo ciekawa. Trzeba jednak przypomnieć, że jak wspomnieliśmy wyżej, zawodnicy Śląska równolegle rywalizowali w WLT. Skład się często zmieniał. Śląsk zaczął sezon słabo. Przegrał dwa pierwsze mecze, a po czterech kolejkach miał cztery punkty. Potem było już lepiej. W rywalizacji z Parasolem najpierw po zaciętym pojedynku wygrał rywal 3:2, a w rewanżu 3:1 wygrał Śląsk. Ostatecznie Śląsk zajął drugie miejsce z 20 punktami i bilansem bramkowym 38:27.

Strzelcy bramek w lidze:

 1. Zajączkowski – 8
 2. L. Szuba, Rymut – 4
 3. Bazylewicz – 3
 4. J. Skrzypczyński, Kulas, Lisowski, Ciepliński, Barcikowski, Mazan, Waloch – 2
 5. Tokarski, Wojtasik,  Podhajecki, Malik, Kośmider, Pruś, Zarówny – 1

Kadra Śląska: Słodkowski, Sawicki, Smenda, Struk, Sarara-Barcikowski, Bazylewicz, Ciepliński, Czternastek, Grabuś, Kośmider, Koziej, Kulas, Lisowski, Malik, Mazan, Pawelec, Pawłowicz, Podhajecki, Pruś, Rymut, Dębowski, J. Skrzypczyński, Soliński, Strzelecki, Tokarski, L. Szuba, Wojtasik, Zajączkowski, Zarówny, Waloch

MŁODZICY

W I lidze wojewódzkiej występował zespół U-13 (trener Pawlak). Śląsk rozpoczął sezon od porażki z Zagłębiem w Lubinie, ale następne 11 meczów wygrał i zakończył jesień na pierwszym miejscu. Wrocławianie  strzelili najwięcej goli (68) i najmniej stracili (10). Tych goli było dużo więcej. W pierwszej kolejce Śląsk rozgromił Parasol II 22:0. Później ten zespół wycofał się z rozgrywek, a jego wyniki zostały anulowane.

Po sezonie część drużyny wzięła udział w mistrzostwach Polski U-13 w futsalu i zdobyła złote medale.

Strzelcy bramek w lidze i mistrzostwach Polski w futsalu U-13:

 1. Luchowski – 32
 2. Czternastek – 13
 3. Oficjalski, Żuchowski, J. Skrzypczyński, Karnas, Skorupa – 7
 4. Waloch – 6
 5. Wójciak – 5
 6. Schroeder – 4
 7. Łukaczyk – 3
 8. Kiałka, Kośmider, Świto, Grabuś – 2
 9. Kroczak, De Francesco, Mirowski, Chmielewski, gol samobójczy – 1

Kadra Śląska: Sarara, Smenda, Struk – Chmielewski, Czternastek, De Francesco, Dec, Grabuś, Jurasz, Kiałka, Kośmider, Kroczak, Lesiewicz, Luchowski, Mirowski, Oficjalski, Schroedrer, Skorupa, Skrzypczyński, Świto, Szczeciński, Waloch, Wókciak, Żuchowski


W II lidze zagrały dwa zespoły AP Śląsk.

Zespół U-13 (trener Pawlak) będący rezerwami I-ligowych młodzików zanotował na starcie 10 wygranych. Przegrał dopiero z Parasolem. Kolejne spotkania kończyły się znów zwycięstwami  i o triumfie w lidze decydował ostatni mecz z FC Wrocław Academy. Zakończył się on remisem, dającym triumf Śląskowi. Młodzi wrocławianie zdobyli 38 punktów, a bilans bramkowy wyniósł 85:12 (najlepsza defensywa w lidze wraz z FC Wrocław Academy).

Śląsk, będący rezerwami nie wystartuje wiosną w I lidze. Miejsce przypadnie drugiemu zespołowi występującemu w II lidze.

Strzelcy bramek w lidze:

 1. Luchowski – 21
 2. Skorupa – 15
 3. Żuchowski – 11
 4. Chmielewski – 6
 5. Kiałka, Waloch, Kroczak – 4
 6. Czternastek, Karnaś, Wójciak – 3
 7. J. Skrzypczyński, De Francesco – 2
 8. Schroeder, Mirowski, Łukaczyk, Oficjalski, gol samobójczy – 1

Kadra Śląska: Smenda, Sarara – Cjmielewski, De Francesco, Czternastek, Karnaś, Kiałka, Kroczak, Kośmider, Luchowski, Łukaczyk, Mirowski, Oficjalski, Schroeder, Skorupa, J. Skrzypczyński, Waloch, Wójciak, Żuchowski

Drużyna U-12 (trener Zarycki), grająca zawodnikami rok i dwa lata młodszymi zanotowali bardzo dobrą rundę. Zajęli trzecie miejsce z 24 punktami i bilansem bramkowym 81:43.

Strzelcy bramek w lidze:

 1. Jurasz – 24
 2. Korzeniowski, Czerniejewski – 10
 3. Nadziak – 6
 4. Grabuś, Mielnik – 5
 5. Sibiński – 4
 6. Klauza, Sud, Świto – 3
 7. Lesiewicz, Szczeciński – 2
 8. Torzewski, Trojanowski, Świątkowski – 1

Kadra Śląska: Bielski, Waleszczyński, Bieraugel – Antosz, Bochyński, Czerniejewski, Dec, Grabuś, Jurasz, Klauza, Klimaszewski, Korzeniowski, Lesiewicz, Mielnik, Nadziak, Rosiński, Sibiński, Sud, Światkowski, Świto, Szczeciński, Torzewski, Trojanowski, Wolski


Drugi sezon z rzędu rozgrywano zawody w Wojewódzkiej Lidze Młodzików Młodszych D2. Choć liga rozgrywana była w formule U-12 Śląsk (trenerzy Katrycz i Dąbrowski) grał przede wszystkim zawodnikami 11-letnimi. W tym wieku rok różnicy ma bardzo duże znaczenie pod względem fizycznym. Początki były trudne, ale z czasem młodzi gracze notowali coraz lepsze wyniki. Sezon zakończyli efektownym triumfem 18:0 nad Ślęzą. Śląsk zakończył rozgrywki ze zrównoważonym bilansem – pięć wygranych, dwa remisy i pięć porażek.

Strzelcy bramek w lidze:

 1. Trojanowski – 17
 2. Majerczyk – 8
 3. Hoffmann, Torzewski – 5
 4. Żółkiewicz, Głowacz, Krzyżowski – 3
 5. Bochyński, Przybysławski, Hnatkiewicz – 2
 6. Gelczuk, Klimaszewski, Dec, Sibiński, Syper, Antosz – 1

Kadra Śląska: Brzozowski, Bielski, Bieraugel – Majerczyk, Trojanowski, Hoffman, Chuzhba, Hnatkiewicz, Przybysławski, Syper, Korzeniowski, Cichosz, Żółkiewicz, Głowacz, Cichosz, Galant, Gelczuk, Szczeciński, Dec, Sud, Sibiński, Bochyński, Jaśkowiak, Oprzalski, Klimaszewski, Figiel, Torzewski, Trojanowski, Krzyżowski

ZOBACZ też: Co słychać u zgód? Opawa w półfinale Pucharu Czech

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.