Kto był #SuperPiłkarzem meczu? (WYNIKI)

03.03.2021 (18:24) | Krzysztof Banasik
uploads/images/2021/2/Superpilkarz2_601e873c053d9.jpg

fot.: ŚLĄSKnet

Dwa gole Erika Exposito, znakomite statystyki Mathieu Scaleta i udany debiut Łukasza Bejgera - wygrany mecz przeciwko Pogoni Szczecin wykreował trzech kandydatów do tytułu Super Piłkarza meczu. Kto zwyciężył? 

Spotkanie z Pogonią Szczecin nie układało się po myśli Śląska - kontuzja Mariusza Pawelca, stracony gol, przewaga w posiadaniu piłki i stworzonych okazjach. Aż do końcówki pierwszej połowy, kiedy okazało się, że Exposito potrafi wykorzystać dwie sytuacje. Nie mogło być inaczej - to Hiszpan Waszym zdaniem zasłużył najbardziej na pochwały.

Tak pisaliśmy o nim w "Plusach i minusach" meczu:

"Hiszpański napastnik Śląska w meczu z Pogonią indywidualnego przełamania potrzebował równie mocno, co jego zespół, a obserwując łatwość, z jaką pokonywał Dante Stipicę aż trudno uwierzyć, że nie jest bardziej regularny. Wczorajsze gole były dopiero czwartą i piątą zdobyczą Exposito w trwającym sezonie, a okazji miał jeszcze więcej. W kierunku bramki Dante Stipicy oddał jeszcze dwa niecelne strzały, mógł mieć też asystę przy golu na 3:1, ale w tej sytuacji kompletnie zawiódł Robert Pich. Snajper wrocławian potrzebuje presji, co dobitnie udowodniła ubiegłoroczna runda wiosenna, gdy czuł na plecach oddech Filipa Raicevicia i wziął się do pracy po miesiącach marazmu. Tydzień temu Exposito musiał ustąpić miejsca w jedenastce Fabianowi Piaseckiemu i niewykluczone, że gdyby nie kartkowa pauza Polaka, przeciwko Pogoni znowu zacząłby na ławce. Napastnik z Półwyspu Ibryjskiego wykorzystał jednak uśmiech losu, kolejny raz kupił sobie trochę zaufania kibiców i pozostaje mieć nadzieję, że jego skuteczność utrzyma się teraz dłużej niż po pierwszym w sezonie dublecie z października."

Drugie miejsce zajął niesamowicie ambitny i efektywny Scalet, który zaliczył najwięcej odbiorów, wygranych pojedynków, przebiegniętych kilometrów i w dodatku był też najszybszym piłkarzem Śląska (32,8 km/h). Na najniższym stopniu podium uplasował się debiutant w ekstraklasie Bejger, dla którego było to jednocześnie pierwsze spotkanie w piłce seniorskiej.

Wyniki głosowania na Super Piłkarza meczu przeciwko Pogoni:

  1. Erik Exposito - 53%
  2. Mathieu Scalet - 24%
  3. Łukasz Bejger - 5%
  4. Lubambo Musonda - 3%
  5. Guillermo Cotugno - 3%

Wyniki poprzednich głosowań:

ZOBACZ też: Co słychać u zgód?