Jacek Magiera trenerem miesiąca w Ekstraklasie. Trzecie wyróżnienie w sezonie

07.06.2024 (12:30) | Marcin Sapuń
uploads/images/2024/6/milosz-jacek_665c144f7d9c1.jpg

fot.: Miłosz Ślusarenko

Jacek Magiera zdobył nagrodę Trenera Maja w Ekstraklasie. Śląsk pod wodzą 47-latka wygrał wszystkie cztery mecze w ostatnim miesiącu. Przedstawiciel WKS-u po raz trzeci w tym sezonie wywalczył tytuł najlepszego szkoleniowca miesiąca.  

Śląsk Wrocław rozegrał w maju cztery spotkania, w których zdobył komplet punktów (12). Wojskowi pod koniec kwietnia zajmowali czwarte miejsce w lidze, ale dzięki bardzo dobrej końcówce sezonu, wskoczyli na drugie i zostali wicemistrzem Polski. Wrocławianie byli jedynym zespołem w Ekstraklasie, który w maju wygrał wszystkie mecze: 

  • 2:1 z ŁKS-em Łódź 
  • 4:0 z Cracovią
  • 2:0 z Radomiakiem Radom 
  • 2:1 z Rakowem Częstochowa

Dzięki tak dobrej postawie drużyny, Jacek Magiera został wybrany (przez innych szkoleniowców) najlepszym trenerem miesiąca w Ekstraklasie. Dla 47-latka to trzecie takie wyróżnienie w zakończonym sezonie. Wcześniej w tejże kategorii triumfował we wrześniu oraz listopadzie. To najlepszy wynik ze wszystkich trenerów w poprzedniej już kampanii. Dla Magiery to w sumie czwarta taka nagroda w karierze, co daje mu 4. miejsce (za Waldemarem Fornalikiem, Markiem Papszunem oraz Kostą Runjaiciem). 

ZOBACZ też: Podsumowanie statystyczne: piłkarze Śląska Wrocław

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.