Kto był #SuperPiłkarzem meczu? (WYNIKI)

09.03.2021 (20:12) | Krzysztof Banasik
uploads/images/2021/2/Superpilkarz5_601d7cddc15f9.jpg

fot.: ŚLĄSKnet

Porażka z Legią Warszawa na własnym stadionie zakończyła świetną passę Śląska. Wrocławianie w tym sezonie do tej pory nie u siebie nie przegrali, ale tym razem nie dali rady zdobyć chociażby punktu. Kto Waszym zdaniem zasłużył na indywidualne wyróżnienie? 

Trzecie miejsce w głosowaniu na Super Piłkarza meczu zajął Guillermo Cotugno, który po pierwszy zaliczył kolejny solidny występ w obronie, a po drugie - powinien zaliczyć asystę, ale niestety Bartłomiej Pawłowski nie wykorzystał jego idealnego podania.

Kibice po raz kolejny docenili także Mathieu Scaleta. Francuz polskiego pochodzenia nie schodzi poniżej pewnego poziomu i chyba na dłużej wywalczył sobie miejsce w składzie Śląska.

Najwięcej Waszych głosów zebrał Lubambo Musonda, Reprezentant Zambii, który dostał kolejne powołanie od selekcjonera, był zdecydowanie najjaśniejszą postacią swojego zespołu. Kilkukrotnie potrafił dynamicznie przedrzeć się na połowę Legii i tym razem był też efektywny. Tak pisaliśmy o nim w "Plusach i minusach":

"Dla cały czas dochodzącego do pełni sił po urazie Zambijczyka wczorajszy mecz był dopiero pierwszym w tym roku na Stadionie Wrocław. Duży sprawdzian wypadł w jego wykonaniu jednak co najmniej dobrze. Musonda był drugim najaktywniejszym graczem Śląska po Pichu, szarpał i nie odpuszczał żadnego starcia ze zdeterminowanymi zawodnikami mistrza Polski. Na początku drugiej połowy kartkę za faul na rozpędzonym Zambijczyku zarobił Artem Szabanowa, a kwadrans przed końcem Musonda wywalczył rzut wolny w dogodnej pozycji przed polem karnym Legii. W jego statystykach uwagę zwraca również nadzwyczajna skuteczność dryblingów – w tym elemencie gry skrzydłowy Śląska w niedzielę był bezbłędny i nie miał sobie równych. Podjął dziesięć prób, a każda z nich zakończyła się utrzymaniem przy piłce. Musonda przeciwko Legii po raz pierwszy tej wiosny rozegrał pełne 90 minut."

Wyniki głosowania na Super Piłkarza przeciwko Legii:

1. Lubambo Musonda - 43%

2. Mathieu Scalet - 24%

3. Guillermo Cotugno - 9%

3. Robert Pich - 9%

5. Patryk Janasik - 3% 

Wyniki poprzednich głosowań:

ZOBACZ też: Co słychać u rywala?