Magiera informuje - nowe kontrakty na stole

26.03.2024 (10:00) | Łukasz Grzywaczyk
uploads/images/2024/3/20240325_235514_6602181dcb925.png

fot.: Łukasz Grzywaczyk

Oprócz Erika Exposito Śląsk Wrocław na uwadze musi mieć kończące się umowy z dziewięcioma innymi zawodnikami. Trener WKS-u Jacek Magiera podczas poniedziałkowego podcastu #SektorŚląska zdradził, kto otrzymał propozycję przedłużenia umowy z wrocławskim klubem. 

Daniel Łukasik, Michał Rzuchowski, Martin Konczkowski, Patryk Janasik, Mateusz Żukowski, a także wypożyczeni Simeon Petrow, Alen Mustafić oraz Kacper Trelowski to pozostali piłkarze, którzy z Wojskowymi mogą rozstać się już wraz z końcem bieżącego sezonu.

Niewątpliwie największym zainteresowaniem w ostatnim czasie cieszy się kwestia przedłużenia umowy z kapitanem Śląska - Erikiem Exposito. Choć propozycja faktycznie została złożona, tak wszystko wskazuje na to, że przygoda 27-letniego Hiszpana z Wrocławiem dobiega końca (więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ).

Trener Magiera zaznaczył, że część piłkarzy ma zagwarantowane przedłużenie kontraktu po rozegraniu odpowiedniej liczby minut - wśród nich znajdują się Martin Konczkowski oraz Mateusz Żukowski.

Do końca maja podjęta zostanie decyzja w sprawie wykupu wypożyczonych Simeona Petrowa (CSKA 1948), Alena Mustaficia (Odense), a także przyszłości Kacpra Trelowskiego (Raków).

- Patryk Janasik dostał ofertę ze strony klubu kilka tygodni temu, natomiast to David Balda jest odpowiedzialny za rozmowy. Wiem, że taka oferta wpłynęła do Patryka, jednak na dzisiaj nie jest podpisany nowy kontrakt

- poinformował 47-letni szkoleniowiec.

Jehor Macenko, którego umowa obowiązuje do końca roku kalendarzowego, również otrzymał już propozycję pozostania na dłużej w stolicy Dolnego Śląska. Obrońca powołany niedawno do kadry Ukrainy przygotowującej się do Igrzysk Olimpijskich, jest jednym z filarów Trójkolorowych w aktualnej kampanii.

Zawodnikami, którzy na ten moment są najbliżej opuszczenia Oporowskiej, są doświadczeni pomocnicy - 30-letni Michał Rzuchowski i 32-letni Daniel Łukasik.

- Na dziś, oni nowych umów na przyszły sezon nie otrzymali. Natomiast do końca sezonu są dwa miesiące plus czerwiec, gdzie kończą się kontrakty. Ze swojej strony nie mam zamiaru deklarować ani mówić czegokolwiek. Na pewno będziemy z tymi zawodnikami rozmawiać i informować ich czy jest wola klubu, aby rozmawiać czy też nie

- mówił gość specjalny #SektoraŚląska.ZOBACZ też: Niedoszłe transfery Śląska Wrocław

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.